Підготовка до чергової сесії районної ради

17 травня голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів спільне засідання постійних комісій та президії районної ради.

У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Оксана Гордійко, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови районної державної адміністрації Жанна Шевцова, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Катишков, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних комунальних підприємств, працівники виконавчого апарату районної ради, журналісти.

Спершу депутати заслухали звіт голови районної державної адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за 2018 рік. У своєму виступі голова райдержадміністрації Таміла Шевченко повідомила, що в 2018 році для соціально – економічного розвитку району залучено 32983,3 тис. грн., серед них кошти державного, обласного бюджетів та інші залучені кошти. Також у своєму виступі Таміла Шевченко детально проаналізувала досягнення в галузі будівництва та житлово-комунального господарства, медицини, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту. Доповідач наголосила на досягненнях у міжмуніципальному співробітництві, яке є одним із ефективних кроків на шляху реформування місцевого самоврядування. На завершення Таміла Шевченко подякувала депутатському корпусу за підтримку всіх ініціатив та починань.

Депутати розглянули та схвалили проект рішення районної програми «Безпечний район» на 2019 – 2021 роки». Як зазначив начальник Кобеляцького відділу поліції Сергій Джулай: – «В основу Програми покладено принципи створення системи відеоспостереження за територією Кобеляцького району із можливістю здійснення пошукових завдань в масиві інформації, який наповнюється з камер відеоспостереження. Основним її завданням є підвищення рівня забезпечення особистої і громадської безпеки жителів та оперативний контроль ситуації на територіях та об’єктах район. Фінансування даної Програми буде здійснюється за рахунок коштів обласного, районного, міського, селищного та сільських бюджетів».

З проектом районної програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» Кобеляцької районної ради Полтавської області на 2019 – 2020 роки депутатів ознайомив головний лікар центральної районної лікарні Володимир Казирод. Доповідач зауважив, що потреба в розробленні даної програми виникла через необхідність забезпечення ефективного фінансування розвитку системи охорони здоров’я, вдосконалення надання вторинної медичної допомоги та невідкладної медичної допомоги населенню Кобеляцького району на вторинному рівні. У сучасних економічних умовах для забезпечення виконання власних статутних завдань даний заклад потребує залучення додаткового фінансування, що сприятиме стабілізації фінансово-господарської діяльності, оновленню технічної бази, проведенню капітального та поточного ремонтів. Дане питання також було погоджено для включення до проекту порядку денного чергової сесії районної ради.

У ході засідання депутати також розглянули бюджетні питання. По них доповідав начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко. Інформуючи депутатів по питанню «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за І квартал 2019 року», головний фінансист району повідомив, що основним бюджетоутворюючим джерелом районного бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб, який складає 99,3 відсотки обсягу надходжень до загального фонду бюджету. Даного податку отримано 15 878 000 грн., що менше планових показників. Запропонував затвердити звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2019 року з урахуванням офіційних трансфертів по: доходах у сумі 100 062 753 грн. (з них по загальному фонду 98 305 502 грн., по спеціальному фонду 1 757 251 грн.) та по видатках у сумі 104 385 753 грн. (з них по загальному фонду 102 808 158 грн., по спеціальному фонду 1 577 595 грн.).

Що ж стосується питання «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік», то Андрій Дацко запропонував затвердити збільшення показників доходної та видаткової частин за рахунок субвенції з місцевих бюджетів на здійснення видатків у сфері охорони здоров’я, освіти та соціального захисту.

На засіданні депутати також розглянули майнові питання, які стосуються передачі рухомого та нерухомого майна спільної власності територіальних громад району, заслухали звіт та підтримали питання про продовження контракту з директором Комунального підприємства «Кобеляцьке бюро технічної інвентаризації» Ніною Ясинською та ряд інших питань.

Підводячи підсумки засідання голова районної ради Володимир Кішінський спільно з членами президії узгодили проект порядку денного двадцять дев’ятої сесії районної ради сьомого скликання, додатково включивши питання, що стосується погодження цін на платні послуги, які будуть надаватися медичними працівниками Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня». Загалом, депутати погодили проект порядку денного, до якого включили сімнадцять питань.