Відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

24 квітня 2019 року на базі опорного закладу «Бутенківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Ю.Дольд-Михайлика» відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Метою даної гри є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Учасниками ж гри є джури – молоді юнаки та юначки, які йдуть шляхом українського Воїна-козака – здобувають знання, вміння, навички, щоб бути успішними у всьому.

Цьогоріч свої вміння і навички у грі показували джури з дев’яти навчальних закладів Кобеляцького району: Дашківської, Іванівської, Озерянської, Світлогірської, Шенгурівської загальноосвітніх шкіл, Кобеляцького навчально виховного комплексу № 1, опорних закладів Бутенківської, Білицької загальноосвітніх шкіл та Кобеляцького ліцею № 2.

Привітати та підтримати учасників гри прибули голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Коваль, районний військовий комісар Петро Андрушко та голова Бутенківської ОТГ Микола Скрильник.

У ході гри старшокласники показували свої вміння у дев’яти видах змагань. На школярів чекали різні випробування серед яких були як інтелектуальні, так і спортивні завдання. Під час змагань школярі показували свої знання з історії становлення української державності, героїки визвольних рухів українського козацтва. Окрім того, юні джури вміло долали перешкоди, метали гранати, демонстрували збирання автомата Калашникова і спорядження до нього, стріляли з пневматичної зброї та показували стройову підготовку.

Кращим серед учасників змагань став рій «Побратими» (Бутенківський опорний заклад), який зайняв перше місце.. Друге – між собою розділили «Соколята» та «Молода Січ» (Іванівська та Шенгурівська загальноосвітні школи). Третє місце посіли учасники команди Дашківської загальноосвітньої школи – «Соколи».

Чим же відрізняється гра «Джура» від інших ігор, у першу чергу спортивних? Тим, що вона спрямована не на змагання, а на творчу співпрацю з дітьми з метою виховання українських громадян ХХІ століття, нової еліти української держави – творчої, наукової, військової та патріотичної.

Отже, маємо надію, що наше молоде покоління буде гідним патріотом держави Україна, а виховання кобеляцької молоді у патріотичному дусі допоможе усвідомити, що вони є частиною великої української нації.