Реалії та перспективи реформи вторинної ланки медичної галузі

22 квітня під головуванням Дмитра Омеляненка відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Участь у ньому взяли голова районної ради Володимир Кішінський, його заступник Оксана Гордійко, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, члени постійної комісії: Володимир Сиса, Микола Дробина, Олексій Біліченко та голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій Володимир Дрига, начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко, головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» Кобеляцької районної ради Полтавської області Володимир Казирод та представники засобів масової інформації.

Питання, яке обговорювали члени постійної комісії, стосувалося функціонування Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» Кобеляцької районної ради Полтавської області в умовах реформування вторинної ланки медичної галузі.

У контексті його розгляду головний лікар Кобеляцької центральної районної лікарні Володимир Казирод повідомив, що коштів, які виділяються Національною службою здоров’я України, тобто «гроші йдуть за пацієнтом», на жаль, не вистачить на виплату заробітної плати медичним працівникам лікувального закладу. Проаналізувавши ситуацію та виконавши всі економічні обґрунтування, адміністрація лікарні прийняла рішення переглянути штатний розпис установи.

Володимир Казирод також наголосив, що жодне із відділень Кобеляцької центральної районної лікарні не буде закрито, а оптимізація посад, яка буде відбуватися у лікувальному закладі, жодного впливу на якість послуг не матиме.

У ході засідання Володимир Кішінський зауважив, що питання скорочення ліжкового фонду неодноразово розглядалося на засіданнях районної ради. Наголосив, що з реформуванням центральної районної лікарні у Комунальне некомерційне підприємство, головний лікар став носієм делегованих повноважень, і як менеджер, вправі вирішувати в межах своїх повноважень кадрові питання. А до депутатів звернувся з пропозицією керуватися не емоціями, а здоровим глуздом.

Голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко запропонувала розробити детальну карту оптимізації всіх відділень лікувального закладу та розробити районну програму підтримки Кобеляцької центральної районної лікарні.

Члени профільної постійної комісії рекомендували Володимиру Казироду провести оптимізацію штатів Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» та подати на розгляд чергової сесії районної ради програму підтримки даного лікувального закладу.