Інформує Кременчуцьке управління Головного управління ДФС у Полтавській області

«ЗАПРОШУЄМО ДО ДЕКЛАРУВАННЯ»
Кременчуцькі податківці провели чергову промо-акцію «ЗАПРОШУЄМО ДО ДЕКЛАРУВАННЯ», завітавши до Кохнівського хлібзаводу, для співпраці та розміщення листівок про кампанію декларування доходів громадян на хлібобулочних виробах, які користуються щоденним попитом у мешканців міста. Адже на виробництві Кохнівського хлібзаводу відкрито новітню індустріальну хлібопекарську лінію від GOSTOL для випікання хлібу.
Кременчуцьке управління ГУ ДФС у Полтавській області закликає громадян виконати свій конституційний обов’язок, адже декларування доходів та сплата податків і зборів з отриманих доходів – обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток нашої держави.
Нагадуємо, що останній день подання декларації за 2018 рік – 2 травня 2019 року.

У КРЕМЕНЧУЦЬКОМУ УПРАВЛІННІ ПРОВЕЛИ ЧЕРГОВУ ПРОМО-АКЦІЮ «ДЕКЛАРУВАННЯ–2019»
Традиційно, протягом перших чотирьох місяців року громадяни України декларують свої минулорічні доходи. Цей період – добра нагода для виконання громадянами свого конституційного обов’язку та легалізації своїх доходів.
В ході деклараційної кампанії кременчуцькі податківці провели промо-акцію біля торгівельного центру «Галактика», де розповсюджували друковану продукцію та нагадували про декларування доходів.
Серед обов’язкових видів декларування – доходи у вигляді спадщини, подарунків, інвестиційного прибутку, продажу та послуг оренди рухомого та нерухомого майна, платних медичних чи репетиторських послуг, послуг фото- чи відео зйомки, іноземні доходи. Нагадуємо, що декларування стосується кожного, хто отримував доходи, з яких не були сплачені податки. Також під час деклараційної кампанії платники податків мають можливість скористатися своїм правом на податкову знижку.
Кременчуцьке управління вдячне всім, хто добросовісно та чесно сплачує податки і збори. Адже, сумлінна сплата податків, як і своєчасне декларування власних доходів, це почесний обов’язок свідомих громадян перед своєю державою.

СПЛАТУ НАРАХОВАНИХ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНИТИ НЕ ПІЗНІШЕ 26 КВІТНЯ 2019 РОКУ
Кременчуцьке управління інформує, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року.
Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

ЗДАВАЛИ В ОРЕНДУ ЗЕМЕЛЬНІ ПАЇ – СВОЄЧАСНО ЗАДЕКЛАРУЙТЕ СВОЇ ДОХОДИ
Кременчуцьке управління повідомляє, якщо громадянин у 2018 році надавав в оренду іншій фізичній особі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, земельну частку (пай), то він має самостійно визначити свої податкові зобов’язання за результатами року у декларації про майновий стан і доходи та сплатити податок з таких доходів за своєю податковою адресою.
Звертаємо увагу, що при отриманні такого ж доходу у 2019 році, сплачувати податок на доходи фізичних осіб необхідно буде до бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, наданих в оренду.
Відповідні зміни внесено Бюджетним кодексом України і вони набрали чинності з 1 січня 2019 року.

РІЄЛТОРИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ НАДІСЛАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО УКЛАДЕНІ ДОГОВОРИ ОРЕНДИ НЕРУХОМОСТІ ДО КОНТРОЛЮЮЧОГО ОРГАНУ
Суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (ріелтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, затвердженою Наказом Мінфіну від 13.05.2017 р. № 497 (пп.170.1.6 ст.170 ПКУ).
Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий період) подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ст. 49 ПКУ).

Кременчуцьке управління Головного управління
ДФС у Полтавській області