Відбулася двадцять восьма сесія Кобеляцької районної ради

22 лютого голова районної ради Володимир Кішінський провів двадцять восьму сесію районної ради сьомого скликання. Участь у пленарному засіданні взяли 22 із 34 депутатів, у тому числі, заступник голови районної ради Оксана Гордійко.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, комунальних закладів, установ, організацій, представники громадськості та журналісти.

Спершу відбулося нагородження депутатів районної ради Олександра Ткаченка і Івана Клименка обласною та районною грамотами з нагоди ювілейних дат, а також Дашківського сільського голови Олександра Калантирі з нагоди 35-річчя служіння інтересам Дашківської територіальної громади.

Далі був сформований порядок денний сесії, до якого, за пропозицією Олександра Ткаченка, було включене питання, яке стосувалося звернення депутатів районної ради до релігійних громад Кобеляцького району. Всього депутатами було внесено на розгляд 19 питань.

Без обговорень були одноголосно підтримані рішення, щодо прийняття, внесення змін та доповнень до районних програм. Депутатами також були підтримані майнові питання, які стосувалися оренди майна, що належить до комунальної власності району.

Питання «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2018 рік» було прийнято без обговорень.

При розгляді питання «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2018 рік» депутат районної ради Володимир Жуков зазначив, що він його не підтримує, так як, на його думку, районний бюджет за минулий рік не виконаний, не в повній мірі виплачувалась заробітна плата працівникам бюджетних установ, у чому він звинуватив керівництво району.

Аргументуючи відповідь, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко зауважила, що заробітна плата у 2018 році виплачувалася вчасно. І хоча одержано менше надходжень ніж було заплановано, у порівнянні з 2017 роком, у 2018 році у районний бюджет надійшло на 6,3 млн.грн. більше.

При розгляді питання «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2019» депутат районної ради Анатолій Таранушич вніс пропозицію виділити кошти на висвітлення у районній газеті «Колос» інформації, яка стосується соціального захисту населення та змін у законодавстві. Дана пропозиція була підтримана народними обранцями.

У ракурсі розгляду питання щодо звернення депутатів Кобеляцької районної ради до релігійних православних громад Кобеляцького району про подолання розколу в українському православ’ї та приєднання до Православної Церкви України слово тримали Олександр Ткаченко та Володимир Білоусько, які закликали колег підтримати даний проект рішення. Дане питання не набрало необхідної кількості голосів.

У ході пленарного засідання депутатами районної ради Ігорем Сахном, Валерієм Дригою та Володимиром Деменком були порушені питання функціонування фельдшерсько-акушерських пунктів у населених пунктах району та введення ще однієї штатної одиниці лікаря у Озерянській амбулаторії практики сімейної медицини.

У «Різному» начальник Кобеляцького відділу поліції Сергій Джулай презентував проект програми «Безпечний район Кобеляки», основним завданням якої є встановлення камер відеоспостереження у кожному населеному пункті, що, у свою чергу, покращить розкриття кримінальних справ.
Загалом, із дев’ятнадцяти розглянутих питань було прийнято вісімнадцять.