Відбулося спільне засідання районної Ради регіонального розвитку та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

16 січня 2019 року відбулося спільне засідання районної Ради регіонального розвитку та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

Участь у засіданні взяли голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, члени Ради регіонального розвитку – керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ району, члени Координаційної ради – селищний, сільські голови та працівники виконавчого апарату районної ради.

Розпочала спільне засідання голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, яка проінформувала присутніх про досягнення Кобеляцького району за 2015 – 2018 роки.

Розглядаючи питання «Про розгляд та затвердження Плану перспективного розвитку Кобеляцького району на 2019 – 2021 роки» голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко ознайомила присутніх з пріоритетними напрямками, які планується реалізувати у наступні роки. У перспективі є подальше залучення інвестицій, здійснення фінансування об’єктів соціальної сфери та комунальної інфраструктури, поліпшення якості доріг загального користування. Члени Ради регіонального розвитку одноголосно підтримали План перспективного розвитку Кобеляцького району на 2019 – 2021 роки.

У ході засідання члени Координаційної ради також заслухали інформацію головного спеціаліста сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Оксани Червоної про дотримання вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Доповідач наголосила, що на території кожної сільської ради мають бути створені притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, та закликала очільників територіальних громад відшукати приміщення, які б відповідали вимогам законодавства.

Наступним питанням, яке розглянуто присутніми, було про позачергове забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку». По ньому інформувала начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Надія Коваленко. У своєму виступі Надія Андріївна закликала керівників місцевих рад переглянути списки, розробити і затвердити місцеві програми та придбавати будинки за рахунок коштів державної субвенції дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування і особам з їх числа, які перебувають на квартирному обліку.

Обговорюючи питання «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», начальник відділу у Кобеляцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Юрій Калюжний ознайомив сільських голів зі статтями даного закону, які стосуються діяльності органів місцевого самоврядування. Під час обговорення очільники територіальних громад намітили ряд проблемних питань, які планується вирішити під час наступного засідання, яке відбудеться найближчим часом.