У числі переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області три проекти від Кобеляцького району

Традиційно, у кінці листопада, відбулося засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованого обласною радою з метою підвищення активності територіальних громад у розв’язанні актуальних питань їхньої життєдіяльності.

У ході засідання було розглянуто 80 проектів, поданих на конкурс 2018 року. Йшлося про заходи в містах і районах області з впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій на об’єктах соціальної сфери, поліпшення соціальної інфраструктури населених пунктів, охорони навколишнього природного середовища, розвитку спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів. Ці проекти надійшли від органів місцевого самоврядування з 24 районів та 5 міст обласного значення.

Переможцями рада конкурсу визначила 49 проектів. Їх буде реалізовано на умовах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.

Від Кобеляцького району переможцями стали три проекти.

У категорії три (районні ради, міські ради міст обласного значення, ОТГ) перемогу отримав проект поданий Кобеляцькою районною радою під назвою «Телекомунікаційна мережа медичних закладів Кобеляцького району», основними заходами, якого є запровадження на базі центральної районної лікарні та ФАПів програмних комплексів: «Реєстр пацієнтів», «Електронна черга», «Амбулаторія», «Діагностичне обладнання». Для цього необхідно придбати комплекти персональних комп’ютерів + софти, прокласти оптоволоконні кабелі для надання доступу до VPN-каналів і каналів Інтернет-зв’язку та провести навчання медичних працівників роботі з системою телемедицини.

У четвертій категорії (проекти ММС) перемогли два проекти. «Гарантована пожежна безпека громад південно-західної частини Кобеляцького району». Проект поданий Озерянською сільською радою спільно з Григоро-Бригадирівською, Лучківською, Комендантівською, Світлогірською та Шенгурівською сільським радами. Основним завданням проекту є придбання пожежного автомобіля.

Та проект «Туристичний кластер як рушій соціально-економічного розвитку Кобеляцького, Козельщинського, Новосанжарського та Решетилівського районів». У реалізації проекту беруть участь Кобеляцька міська рада, Сухинівська, Григоро-Бригадирівська, Лучківська, Комендантівська, Світлогірська сільські ради, Білицька селищна та Кобеляцька районна ради. Основним завданням проекту є поліпшення матеріально-технічної бази спільного органу управління, встановлення сенсорних кіосків, розробка логотипів та графічного стилю 4 районів, розробка Стратегії розвитку кластеру.

Тож маємо надію, що у наступному 2019 році, матимемо можливість успішно реалізувати всі три проекти.