Питання реформування медицини, пільгових перевезень, соціального захисту дітей, призову громадян у полі зору очільників територіальних громад району

 21 листопада під головуванням Володимира Кішінського відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

У ньому взяли участь голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, селищний, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ району, питання яких було включено до порядку денного засідання.

На початку наради присутні хвилиною мовчання вшанували подвиг учасників Революції Гідності й антитерористичної операції на Сході України.

Далі очільник району Володимир Кішінський повідомив про кадрові зміни, які відбулися в Кобеляцькому відділі поліції.  Підполковник поліції Сергій Джулай керуватиме у статусі тимчасово виконуючого обов’язки.

Потому перейшли до розгляду питань порядку денного. Про Програму фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кобеляцької районної ради Полтавської області на 2019 – 2021 роки мову вела головний лікар закладу Любов Коломієць. Вона зазначила, що ввірена їй установа, створена рішенням двадцять третьої сесії районної ради сьомого скликання від 20 червня 2018 року.

 

Програма фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кобеляцької районної ради Полтавської області на 2019 – 2020 роки розроблена в зв’язку з необхідністю поліпшення якості надання та доступності первинної медичної допомоги населенню Кобеляцького району, матеріально-технічної бази, підвищення престижу праці медичних працівників первинної ланки з надання медичної допомоги, покращення їх соціального та економічного становища.

Враховуючи впровадження реформи охорони здоров’я (підписання декларацій, укладення договору Підприємства з Національною службою здоров’я), нестачу коштів з державного бюджету та необхідність виконання зобов’язань з виплати заробітної плати працівникам, розрахунків за енергоносії, придбання медикаментів, функціональних призначень та покращення матеріально-технічної бази, виникає гостра потреба у надані фінансової підтримки Підприємству Кобеляцькою районною та сільськими, селищною радами.

– Поки що фінансується все населення, яке проживає на території Кобеляцького району. З 1 січня наступного року субвенція на первинну медичну допомогу державою не буде передбачена. Фінансування здійснюватиметься Національною службою здоров’я України відповідно до підписаних декларацій з сімейними лікарями. Провівши аналіз таких у Кобеляцькому центрі ПМСД, прийшли до висновку, що коштів не вистачить не тільки на фінансування ФАПів, а й амбулаторій, – наголосила Любов Коломієць.

Вона також повідомила, що на всі місцеві ради розіслано розрахунки щодо потреби у коштах на утримання медичних закладів. Висловила прохання, як варіант, розглянути можливість об’єднання кількох фельдшерсько-акушерських пунктів, що дасть змогу зекономити кошти.

Підсумовуючи розгляд даного питання, голова районної ради Володимир Кішінський дав доручення до 30 листопада поточного року визначитися з фінансуванням медичних закладів на 2019 – 2020 роки з метою подальшої роботи над Програмою фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» та фінансовим планом.

Проблемні питання щодо забезпечення компенсації збитків перевізників від пільгових перевезень окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування в поточному році та можливі шляхи їх вирішення висвітлила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Петренко. Зокрема, вона подякувала очільникам територіальних громад за співпрацю і підтримку, завдяки яким виконується районна Програма відшкодування компенсації за перевезення окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним та залізничним транспортом у Кобеляцькому районі. Поінформувала, що договір про компенсацію за пільговий проїзд громадян автомобільним транспортом приміського сполучення на 2018 рік укладено з фізичною особою-підприємцем Олександром Хряпою, залізничним транспортом – ВП «Полтавська дирекція залізничних перевезень».

Фінансування компенсаційних виплат за безкоштовне перевезення  пільгових категорій громадян автомобільним транспортом проводилось за рахунок виділених коштів місцевих бюджетів,  а саме: Бутенківська ОТГ – 40 тис. грн., Білицька селищна рада – 200 тис. грн., Жуківська сільська – 4 тис. грн., Канавська – 5 тис. грн., Кунівська – 25 тис. грн., Червоноквітівська – 4 тис. грн., Чорбівська – 3,8 тис. грн., Іванівська – 14,5 тис. грн., Сухинівська – 2 тис. грн., Лебединська – 1 тис. грн. За 9 місяців поточного року ФОП Хряпа О.В. надав послуги по перевезенню пільгових категорій населення на 312,3 тис. грн.

Підкреслила, що проблемним залишається питання подальшого пільгового перевезення автомобільним транспортом на маршрутах Кобеляки – Білики, Кобеляки – Жуки через відсутність фінансування з місцевих бюджетів.

Порядок взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів та установ під час забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 року, озвучила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Надія Коваленко.

Ряд питань, які були на порядку денному наради з головами місцевих рад, стосувалися ходу призову громадян району на військову службу восени 2018 року та постановки завдання на весняний призов 2019 року, призову на військову службу за контрактом за 10 місяців 2018 року. Як зазначив, заступник районного військового комісара Петро Андрушко, станом на 20 листопада поточного року зараховано до служби в Збройних Силах України 30 призовників із плану 26, що складає 103 %. План відбору кандидатів на військову службу за контрактом також виконано у повному обсязі.

По всіх розглянутих питаннях члени Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради прийняли відповідні рішення.