Районні заходи

28 жовтня виповнюється 9 років з того трагічного дня, коли за межу вічності відійшов наш земляк: Заслужений лікар України, академік Української академії наук, Народний лікар СРСР, почесний доктор медицини Італії, родоначальник мануальної терапії в СРСР та Україні — Микола Касьян.

Миколу Андрійовича знали далеко за межами нашої держави. До нього звертались люди, які мали проблеми з хребтом. Його називали цілителем, Лікарем з великої літери.

 

Протягом 1990 року Микола Андрійович здійснив управлення дисків хребта 41 тисячі 251 хворому (з них — 19 тисяч 359 дітей), за що його ім’я занесли до Книги рекордів Гіннеса. Він був нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого, «Знак Пошани», рівноапостольного князя Володимира, святого Нестора Літописця, Миколи Чудотворця. За життя його кандидатуру тричі подавали на присвоєння звання «Герой України».

Напередодні річниці з дня смерті Народного лікаря, в Кобеляках відбулось покладання квітів до підніжжя його пам’ятника. Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський, працівники установ, підприємств та організацій міста, громадськість. Пам’ять про Миколу Касьяна присутні вшанували хвилиною мовчання.

Цього ж дня відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 74-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. Керівники району та працівники установ поклали квіти до пам’ятника Скорботної Матері.