Презентація фільму «Стежками Олеся Гончара»

17 жовтня у приміщенні Кобеляцького музею літератури та мистецтва імені Олексія Кулика відбувся показ документального фільму «Стежками Олеся Гончара» режисера Валерія Арсеновича Степаняна-Григоренка.

У його перегляді взяли участь голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський, представники сектору культури і туризму райдержадміністрації, учні кобеляцьких та козельщинської загальноосвітніх навчальних закладів, які носять ім’я видатного письменника Олеся Терентійовича Гончара.

Розпочала захід директор літературно – меморіального музею-садиби Олеся Гончара Тетяна Бондаревська, яка, до речі, є його племінницею. Вітаючи присутніх, пані Тетяна наголосила, що документальний фільм про видатного патріота і вірного сина України Олеся Гончара приурочений до сторіччя з дня його народження, зйомки якого відбулися за сприяння Національної спілки письменників України. Та найголовніше те, що завдяки кропіткій праці знімальної команди на чолі з режисером Валерієм Степанян-Григоренком, фільм отримав нагороду в Міжнародному фестивалі фільмів та теле – радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча» та головний приз «Золота троянда» у номінації «Найкращий фільм року» на VI Міжнародному кіно – та тв-фестивалі «Славянская сказка», який проходив у місті Софія (Болгарія).

Присутні змогли побачити, на жаль, не повну версію, а лише частину фільму. Глядачі почули про дитинство, навчання у школі, технікумі, Харківському університеті, знайомство письменника з дружиною. А також їм були представлені навчальні заклади, названі на честь Олеся Гончара і коментарі учнів про нього.

У ході заходу слово було надано творцям фільму – режисеру Валерію Степанян-Григоренку та сценаристу Ірині Цюпяк. У своїй промові вони наголосили, що знімальна команда складалася лише з п’яти людей, які вкладали усі свої зусилля задля цього проекту. Зйомки відбувалися лише на ентузіазмі та бажанні зробити чудовий фільм до сторіччя від дня народження Олеся Гончара, і за дуже короткий час.

На завершення свого виступу режисер Валерій Степанян-Григоренко подякував Тетяні Бондаревській за тісну співпрацю під час зйомок фільму та вручив їй відзнаку Верховної Ради України ІІІ ступеня «За особливі заслуги у розбудові незалежної України».

Після презентації глядачі поділилися своїми враженнями від подій, описаних у ньому, подякували творцям документального фільму, зробили спільне фото та поспілкуватися з ними.