Розпочалася підготовка до чергової сесії районної ради

20 вересня під головуванням Валерія Дриги відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування. У засіданні взяли участь голова районної ради Володимир Кішінський, депутати районної ради Василь Гордійко, Петро Слоква, Іван Лещенко, заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, комунальних підприємств району, лісничі Кременчуцького лісгоспу, які працюють на території Кобеляцького району та працівники виконавчого апарату районної ради.

Комісія розглянула та підтримала проекти рішень, які стосуються затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності (рілля) для ведення фермерського господарства на території Вільховатської,  Червоноквітівської сільських рад та пасовищ для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Чорбівської сільської ради (за межами населених пунктів) Кобеляцького району.

Також члени профільної постійної комісії погодили розширення меж та зміну статусу ботанічного заказника місцевого значення «Драбинівка». Цим проектом рішення передбачається розширити його межі до 144,7 га, по Бутенківській сільській раді на 40,8 га (ліс – 29,8 га, водне плесо – 5,0 га, сіножаті – 6,0 га) та Золотарівській сільській раді на 103,9 га (ліс – 11,8 га, водне плесо – 10,1 га, болота – 3,9 га, пасовища – 40,4 га, сіножаті – 37,7 га) та змінити статус ботанічного заказника місцевого значення на ботанічний заказник загальнодержавного значення загальною площею 199,7 га.

 

У ході засідання депутати розглянули лист Кобеляцької районної організації «Українського товариства мисливців та рибалок», у якому представники громадської організації прохають надіслати звернення до Верховної Ради України про неприйняття змін до деяких законодавчих актів України щодо унормування діяльності та державної реєстрації всеукраїнських громадських об’єднань, відповідно до яких пропонується ліквідація юридичних осіб місцевих осередків громадських організацій. Роз’яснення з цього приводу дав начальник відділу нормативно-правового та інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко, який повідомив, що 10 липня 2018 року відбулося засідання профільного комітету Верховної Ради України, на якому були розглянуті численні звернення громадських організацій. З приводу цього комітет рекомендував у другому читанні врахувати ці пропозиції з метою недопущення позбавлення громадських організацій статусу юридичної особи.

У ракурсі розгляду листа Державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство» мова йшла про проведення протипожежних заходів та попередження розповсюдження шкідників на території РЛП «Нижньоворсклянський», а саме: о. Вишняки, Новоорлицькі Кучугури, Крамареве та урочище Вільховатське. Відповідно до функціонального зонування парку ці території відносяться до заповідної зони. На теперішній час у вказаних територіях відбувається значна захаращеність, що може привести до знищення природних комплексів.

За словами керівника парку Олександра Шуліки проводити протипожежні заходи на території парку заборонено, так як парк належить до природо-заповідного фонду України. Для здійснення цих заходів необхідне погодження проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж, якими передбачено зонування природоохоронної установи. Дане погодження не надала одна Світлогірська сільська рада.

Всі розглянуті проекти рішень рекомендовано внести на розгляд двадцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання.