Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині

18 вересня 2018 року голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський взяв участь у кущовому семінарі для міських, сільських, селищних голів, депутатів місцевих рад, посадових осіб органів місцевого самоврядування, державних службовців Кобеляцького, Козельщинського та Новосанжарського районів Полтавської області на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині», який був проведений Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Участь у ньому взяли керівники структурних підрозділів Полтавської обласної державної адміністрації, управлінь та відділів Кобеляцької районної державної адміністрації, очільники територіальних громад Кобеляцького, Козельщинського та Новосанжарського районів, представники засобів масової інформації.

Про актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині присутніх інформували заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас та заступник виконавчого директора Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Ганна Кондратьєва. Посадовці вели мову про діючі проекти Полтавської обласної ради серед яких: бюджет участі, обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, Фонд розвитку територій області. Доповідачі закликали представників органів місцевого самоврядування активно долучатися до голосування за проекти, надіслані до Бюджету участі, та подавати нові до обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Що стосується коштів Фонду розвитку територій, то тут мають безпосередньо співпрацювати представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та депутати Полтавської обласної ради. На завершення посадовці Полтавської обласної ради наголосили, що лише завдяки тісній співпраці всіх гілок влади та громадськості можна  реалізовувати різноманітні проекти, які значно покращать життя населення територіальних громад сіл, селищ, міст та районів Полтавської області.

Одним із питань порядку денного, яке розглянули очільники територіальних громад, було про актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині. По ньому інформував директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий, який презентував присутнім дані про  результати роботи системи в області, розповів про новації у законодавстві щодо надання безоплатної правової допомоги та поінформував про перспективи її розвитку.

У ході засідання також були розглянуті актуальні питання реформування галузі охорони здоров’я, новації пенсійної реформи та правових засад соціального захисту громадян. Не залишились без уваги питання, які стосувалися протидії рейдерству в аграрній сфері та реалізації просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО». Як поводити себе під час неправомірних дій, до кого звертатися та як вийти з цієї ситуації у правовому полі інформували начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило та виконуюча обов’язки начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак.

У ході засідання очільники територіальних громад Кобеляцького району підняли питання щодо подальшого фінансування фельдшерсько-акушерських пунктів та своєчасності виготовлення документів на земельні ділянки.

Підводячи підсумки семінару, Олександр Черчатий наголосив, що надання якісної безоплатної первинної та вторинної правової допомоги громадянам, здійснюють кваліфіковані юристи. У кожному районі діють пункти доступу до безоплатної правової допомоги, що значно підвищує рівень правової спроможності територіальних громад та правової свідомості громадян.

На завершення голова районної ради Володимир Кішінський подякував Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області за проведений змістовний захід, в ході якого були підняті актуальні питання сьогодення.