Увага: Як проголосувати за проектні ініціативи Бюджету участі Полтавської області 2018 року

14 вересня розпочалось голосування за проекти в рамках «Бюджету участі Полтавської області на 2017 – 2020 роки» − обласної програми громадських ініціатив, за якою кожен мешканець Полтавської області може запропонувати свою ідею покращення благоустрою місцевості.

Цьогоріч на електронній платформі «Громадський бюджет» оприлюднено 260 проектів. Ознайомитися з усіма громадськими ініціативами, допущеними до голосування, можна у меню «Всі проекти» або «Підтримати проект» (активне з 14 по 30 вересня 2018 року).

Голосування відбуватиметься двома шляхами: онлайн та паперовим способом.Електронне голосування на платформі «Громадський бюджет» https://poltava-obl-budget.e-dem.in.ua/#/projects здійснюється за допомогою BankID – способу верифікації громадян через українські банки (ПАТ «Ощадбанк», Акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк»), який дозволяє підтвердити особу користувача в мережі Інтернет, використовуючи банківські дані про клієнта, або за допомогою електронного цифрового підпису.

Покрокову відео-інструкцію щодо голосування можна переглянути у меню «Як проголосувати за проект?». Кожен мешканець Полтавщини може обрати не більше трьох проектів та віддати за них свій електронний голос. Паперове голосування відбувається шляхом заповнення спеціального бланку та вкидання цього бланку в спеціальну скриньку (процес схожий на голосування на виборах). Відбувається це в пунктах супроводу.

Пункти супроводу розташовані у міській, селищній, сільських радах та в районній раді. 30 вересня – останній день голосування. Потім інформація на електронних та паперових носіях буде передана в обласну раду для встановлення підсумків голосування.

Як розраховуватиметься остаточний бал проектів

За підсумками електронного та паперового голосування за проектні ініціативи Бюджету участі Полтавської області 2018 по кожному проекту буде розраховано остаточний бал.

Його важливою складовою є величина вагового коефіцієнту (ВК). Чим менше чисельність населеного пункту, на території якої планується реалізація проекту, тим більше ваговий коефіцієнт. Нагадуємо, що ВК введено для збільшення шансів на перемогу проектів малих населених пунктів і нівелювання великої кількості виборців великих населених пунктів. Робочою групою з реалізації обласної програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017 – 2020 роки», відповідно до кількості допущених до голосування проектів, підготовлено вагові коефіцієнти населених пунктів, на території яких очікується реалізація проектів.
Розрахунок проведено на підставі статистичної інформації щодо чисельності наявного населення станом на 01.01.2018 р.