Відбулося засідання Координаційної ради

12 вересня під головуванням Володимира Кішінського відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

У ньому взяли участь заступник голови районної ради Оксана Гордійко, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Катишков, селищний, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ району, питання яких було включено до порядку денного засідання.

Одним із питань порядку денного, яке розглянули очільники територіальних громад, було виконання Закону України «Про відходи». По ньому інформував начальник Державної екологічної інспекції в Полтавській області Вадим Осипенко. Спілкуючись з присутніми, посадовець повідомив, що спеціалісти ввіреної йому установи, та він особисто, готові надавати методичну, консультативну допомогу у реалізації Закону України «Про відходи», що стосується сортування та утилізації твердих побутових відходів на території Кобеляцького району.

Розглядаючи питання проведення моніторингу земель сільськогосподарського призначення відповідно до доручення голови Полтавської обласної державної адміністрації Головка В.А., начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяна Чердак повідомила, що метою проведення даного аудиту є приведення у відповідність землевпорядної документації та врегулювання орендних відносин з громадянами, які одноосібно обробляють паї інших громадян без сплати земельного податку. Доповідач наголосила, що згідно з розробленим графіком аудит використання земель буде проведений в усіх місцевих радах.

Про моніторинг трудових ресурсів і прийняття рішення органами місцевого самоврядування щодо підтримки малого підприємництва присутніх інформувала директор Кобеляцького районного центру зайнятості Наталія Хейлик. За її інформацією найближчим часом планується відкрити нові робочі місця на території Бутенківської сільської об’єднаної територіальної громади та Чорбівської і Червоноквітівської сільських рад. Окрім того, Наталія Хейлик закликала очільників територіальних громад сприяти залученню всіх видів допомоги при реалізації бізнес-проектів, спрямованих на самозайнятість населення.

Про стан фінансування структурних підрозділів Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький центр первинної медико-санітарної допомоги», які обслуговують сільське населення, мову вела заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Наталія Джевела, яка повідомила, що адміністрацією лікувального закладу здійснено розрахунки фінансування амбулаторій загальної практики сімейної медицини, відповідно до яких прогнозується недостатнє фінансове забезпечення сільських медичних закладів. Тому необхідно спільними зусиллями органів місцевого самоврядування вжити заходів щодо забезпечення функціонування фельдшерсько-акушерських пунктів на території сільських рад.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Надія Коваленко ознайомила присутніх із повноваженнями органів опіки та піклування при виконкомах місцевих рад щодо захисту прав дітей при невиконанні батьками своїх обов’язків, порядком постановки на квартирний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і осіб з їх числа, та вирішенням питання щодо забезпечення їх соціальним житлом. Надія Коваленко закликала очільників територіальних громад постійно тримати на контролі питання соціального захисту та належних умов виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Цього дня були розглянуті питання, які стосувалися здійснення контролю за якістю питної води, необхідністю здійснення щеплення проти дифтерії, порядку обліку дітей шкільного віку та учнів навчальних закладів району, виділення коштів на харчування учасників спортивних змагань та інші.

На завершення Координаційної ради Володимир Кішінський повідомив, що з 14 вересня розпочнеться голосування за проекти в рамках «Бюджету участі Полтавської області на 2017 – 2020 роки». Цьогоріч всього подано 18 проектів, з них: 13від Кобеляцького району та 5 від Бутенківської сільської об’єднаної територіальної громади. Закликав долучитися до процесу голосування.

Окрім того, Володимир Кішінський загострив увагу присутніх на тому, що з 10 жовтня 2018 року стартує Полтавський обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Кобеляцька районна рада готує проект на даний конкурс, який значно покращить надання медичних послуг Кобеляцькою центральною районною лікарнею за рахунок впровадження електронного документообігу. Очільник району запросив партнерів (сільські ради) до співпраці по даному проекту.