Інформує Кременчуцька ОДПІ

ЗА ПІВРОКУ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ ОТРИМАВ У СВОЄ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПОНАД 72 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

За перше півріччя звітного року громади Кобеляччини отримали у своє розпорядження 72 мільйони 275 тисяч гривень податків і зборів, які контролюються фіскальною службою. За словами в.о. заступника начальника Кременчуцької ОДПІ – начальника Кобеляцького відділення Олександра Литвина – це майже на 8 млн.грн. більше ніж за відповідний період 2017 року.
Керівник кобеляцьким податківців відмітив, що серед основних джерел, які наповнюють місцевий бюджет залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок.

Так, питома вага податку на доходи фізичних осіб в загальних надходженнях становить 64 відсотки. З початку року цього податку до місцевого бюджету надійшло 46,5 млн. грн., що на 7,4млн.грн. більше ніж за аналогічний період 2017 року.
Наступними за рівнем сплати стали: плата за землю – 12,7 млн. грн., єдиний податок – 8,8 млн. грн.
Надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів склали 0,9 млн.грн.

ГРОМАДЯНИ НАПИСАЛИ НА АДРЕСУ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ 22 ЗВЕРНЕННЯ

Протягом першого півріччя 2018 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 22 письмових звернення. Серед авторів письмових звернень є 1 пенсіонер, 1 підприємець, 10 державних службовців, 3 робітника, по 8 зверненнях соціальний стан авторів звернень не визначено.

Більшість звернень стосувалось: контрольно-перевірочної роботи. Тематика інших звернень різноманітна, переважна більшість стосувалась питання отримання відомостей з Державного реєстру про джерела отриманих доходів та інші питання.
Всі письмові звернення, які надійшли до Кременчуцької ОДПІ розглянуті згідно чинного законодавства. За результатами розгляду 9 звернень вирішено позитивно, надано роз’яснення по 2 зверненнях, 2 заявникам надано відмову, 5 звернень перенаправлено за належністю, 2 звернень не підлягали розгляду, ще 2 звернення повернуто авторам.

Кременчуцька ОДПІ наголошує, що листи, які за змістом є зверненнями громадян (пропозиції, заяви, скарги тощо) обов’язково мають бути оформлені з дотриманням вимог Закону України “Про звернення громадян” у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями.

Письмові звернення громадян можна направляти за поштовою адресою: 39600, м. Кременчук, вул. Троїцька, 76 або на електронну адресу: pl.dpi03rez@sfs.gov.ua.

ВЛАСНИКИ НЕРУХОМОСТІ ПОПОВНИЛИ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ НА ПІВМІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

За січень-червень 2018 року власники нерухомості Кобеляцького району перерахували до місцевого бюджету 554 тисячі гривень, що на 44 відсотки або на 168 тсяч гривень більше надходжень аналогічного періоду 2017 року.

Лідерами зі сплати податку на нерухомість є власники майна-юридичні особи, вони перерахували 520 тисяч гривень. Фізичні особи на даний час сплатили лише 35 тисяч гривень.

При цьому нагадаємо:
Платники-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Сума податку за об’єкти, які перебувають у власності фізичних осіб, визначається контролюючим органом за місцем реєстрації платника податків. Контролюючий орган до 1 липня надсилає податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку фізичним особам. Громадяни повинні сплатити податок протягом 60 днів після отримання повідомлення-рішення. Отже граничний термін сплати громадянами податку на нерухоме майно ще не настав.

ЗВІТНІСТЬ З ЄСВ ЗА НОВИМИ ФОРМАМИ: КОЛИ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ?

У зв’язку з публікацією в Офіційному віснику України від 06.07.2018 № 51 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – наказ Мінфіну № 435), у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.05.2018 року № 511 (далі – наказ Мінфіну №435 у редакції наказу № 511), який набуває чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, повідомляємо наступне.

Частиною четвертою статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування – Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України у разі, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене, звітність за липень 2018 року подається у серпні 2018 року за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну № 435.

Звітність за новими формами, затвердженими наказом №435 у редакції наказу №511, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.09.2018.

31 ЛИПНЯ 2018 РОКУ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ТЕРМІН СПЛАТИ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ З ПДФО ТА ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ, ЗАЗНАЧЕНИХ У ПОДАНІЙ ПОДАТКОВІЙ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, вказану нею у поданій податковій декларації.

Пунктом 126.1 ст. 126 ПКУ визначено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% від погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% від погашеної суми податкового боргу.

Крім того, згідно п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

При нарахуванні суми грошового зобов’язання контролюючими органами нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Податковим кодексом.

Згідно з п. 129.4 ст. 129 ПКУ пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки Нацбанку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

ЧИ ВИДАЄ ОРГАН ДФС ДОВІДКИ ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ, ПРО ТЕ, ЩО ВОНА НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНА, ЯК СУБ’ЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ?

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06 вересня 2012 року № 5203-VI, адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Суб’єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб’єктом надання є посадова особа, – органом, якому вона підпорядковується (п. 1 ст. 8 Закону № 5203).

Надання органами ДФС довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця чинними нормативно-правовими актами не передбачено.

Наказом Державної фіскальної служби України від 13.01.2015 № 7 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг» із змінами та доповненнями встановлено тимчасовий перелік адміністративних послуг, що надаються ДФС та її територіальними органами, до якого не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця.

Водночас з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону України 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом № 755, за їх надання стягується плата (частина перша ст. 11 Закону № 755)

Відповідно до частини третьої ст. 5 Закону №755 забезпечення ведення ЄДР та надання відомостей з нього належить до повноважень суб’єктів державної реєстрації.

Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань затверджений наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016 року № 1657/5.

УВАГА! З 23 ЛИПНЯ 2018 РОКУ ЗМІНЕНО АДРЕСУ ЕЛЕКТРОННОЇ СКРИНЬКИ ДФС

Кременчуцька ОДПІ інформує платників податків, що у Державній фіскальній службі України змінюється адреса електронної скриньки.

З 23 липня 2018 року платники податків можуть звернутись до ДФС України через нову «e-mail» адресу – post@sfs.gov.ua
З 23 липня 2018 року використання «e-mail» адреси kabmin_doc@sfs.gov.ua – припиняється!

ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ПІДПРИЄМЦЯМИ – ЄДИННИКАМИ ПРИ РОЗДРІБНІЙ ТОРГІВЛІ ПИВОМ

Постановою Кабінету міністрів України від 23.08.2000 №1336 “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, внесеними Постановою КМУ №984 від 18.12.2017 (далі – Перелік №1336) затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Внесеними змінами до Переліку №1336 Постановою КМУ №984 від 18.12.2017 виключено з переліку з 01.01.2018 можливість реалізації пива в пляшках та бляшанках з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанцій.
Виходячи з вищевикладеного реалізація пива на розлив та в пляшках і бляшанках з 01.01.2018 може здійснюватися виключно з застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

НОВА МОДЕЛЬ ОПОДАТКУВАННЯ АКЦИЗНИМ ПОДАТКОМ ЛЕГКОВИХ АВТО: ЩО ПРОПОНУЮТЬ

Верховною Радою України 13.07.2018 прийнято законопроект від 15.06.2018 № 8487, яким вносяться зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів.

Документом пропонується запровадити нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів.

У запропонованій системі відбудеться зміна оподаткування одиниці об’єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

Запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового транспортного засобу з бензиновим двигуном об’ємом 1000 см3 у розмірі 50 євро за одиницю та для нового легкового транспортного засобу з дизельним двигуном об’ємом 1000 см3 у розмірі 75 євро за одиницю.

Визначення акцизного податку для кожного легкового транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів.

Один коефіцієнт визначатиметься діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в кубічних сантиметрах на 1000 см3.

Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1).

Крім того, документом пропонується:
• встановити ставку для електричних легкових транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), у розмірі 1 євро за 1 кВт ємності електричного акумулятора. Сьогодні ставка складає 109,129 євро за одиницю транспортного засобу;
• встановити ставку податку для гібридних легкових транспортних засобів у розмірі 100 євро за 1 одиницю. Сьогодні ставка складає 109,129 євро за одиницю транспортного засобу;
• скасувати оподаткування акцизним податком кузовів для легкових транспортних засобів. Сьогодні ставка для нових кузовів складає 218 євро за одиницю та 872 євро для кузовів, що використовувалися;
• скасувати тимчасово встановлені (до 31.12.2018 р.) особливості оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, вироблених після 01.01.2010 р.;
• привести термінологію, що використовується у Податковому кодексі України при реєстрації транспортних засобів, у відповідність із Законом України «Про Національну поліцію».

ЗНЯТТЯ З ОБЛІКУ ФОП ЯК «НЕЗАЛЕЖНИКА»

Фізична особа – підприємець одночасно провадить незалежну професійну діяльність, яку планує припинити. Яким чином це здійснити.

Якщо фізичну особу зареєстровано як підприємця і при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, вона обліковується в контролюючих органах як фізична особа – підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності (пп. 4 п. 6.7 розділу VI Порядку № 1588).

Платниками єдиного внеску є, зокрема, фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність (ст. 4 Закону про ЄСВ).

Взяття на облік платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців здійснюється на підставі відомостей, наданих держреєстратором згідно із Законом про держреєстрацію, а платників єдиного внеску – фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – на підставі заяви, що подається протягом 10 календарних днів після держреєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання документа, що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності.

Якщо фізична особа – підприємець, яка одночасно здійснює незалежну професійну діяльність, припиняє здійснення лише незалежної професійної діяльності та при цьому не припиняється державна реєстрація фізичної особи – підприємця, то потрібно внести зміни до облікових даних платника.

Зняття з обліку платників єдиного внеску, зазначених у п. 5 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону про держреєстрацію (осіб, які провадять незалежну професійну діяльність), здійснюються контролюючими органами на підставі їхньої заяви після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку (абзац сьомий частини першої ст. 5 Закону про ЄСВ).

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 24.07.2018

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

П’ятниця, 27 липня 2018
Останній день сплати
• авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за ІІ квартал
• авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за II квартал

Понеділок, 30 липня 2018
Останній день сплати
• ПДВ за червень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
• акцизного податку за червень
• рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за червень
• рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за червень
• рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за червень
• рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за червень
• плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за червень
• єдиного податку платниками четвертої групи за ІІ квартал
• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за червень
• податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень
• податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за червень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
• військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень

Вівторок, 31 липня 2018
Останній день сплати
• податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи, громадянами та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами 2017 р.