Інформує Кременчуцька ОДПІ

ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ КОБЕЛЯЦЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ – ПОНАД 3 ТИСЯЧІ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
Протягом 5 місяців 2018 року загальна кількість наданих адміністративних послуг Центром обслуговування платників Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ становить 3260 адміністративних послуг.
Найчастіше мешканці міста та району зверталися до Центру обслуговування платників для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 1479 довідок, а також для отримання облікової картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків – 1222 послуги.
Серед фізичних осіб-підприємців однією з самих запитуваних послуг є послуга з видачі витягу з реєстру платників єдиного податку, так за заявами платників надано 137 витягів, зареєстровано 83 платника єдиного податку та 118 книг обліку доходів і витрат.
Також спеціалісти Центру обслуговування платників Кобеляцького відділення оформили 11 розрахункових книжок, 55 книг обліку розрахункових операцій та 17 реєстраторів розрахункових операцій.
Податківці нагадують, що діяльність Центру спрямована на те, щоб забезпечити комфортні умови платникам при поданні звітності, отриманні адміністративних послуг, довідок та усних консультацій.
Нагадаємо, графік роботи Центру обслуговування платників: з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 16:45, у суботу – з 9:00 до 13:00 (у режимі чергування).

УВАГА! З 02.07.2018 РОКУ НОВІ БЮДЖЕТНІ РАХУНКИ!
Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що з 02.07.2018 на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998) будуть відкриті балансові рахунки 3111, 3121, 3131, 3113, 3311, 3141, 3151, 3321, 3412, 3421, 3431 для обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів (в тому числі Полтавської області).
При цьому, відповідні балансові рахунки, що були відкриті для обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів в ГУ ДКСУ у Полтавській області (МФО 831019), з 02.07.2018 будуть закриті.
Детальніше з новими рахунками можна ознайомитися за гіперпосиланням http://poltava.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

УВАГА! СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
12 липня 2018 року Кременчуцька ОДПІ спільно з громадською організацією «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» та Полтавським представництвом Групи компаній «Баланс» проведе безкоштовний семінар – практикум.
На семінарі будуть розглянуті такі актуальні питання:
1.Огляд нового та перспективного трудового законодавства.
2.Сезон відпусток розпочато: на що звернути увагу?
3.Оплачуємо лікарняні без проблем та очікуємо на великі зміни у фінансуванні ФСС.
4.Останні тенденції перевірок Держпраці та судові прецеденти у різних штрафонебезпечних ситуаціях.
5. Практичні відповіді на актуальні запитання з ПДВ.
Запитання – відповіді.
Смінар-практикум відбудеться 12 липня (четвер) 2018 року об 11год. 00хв. за адресою: м.Кременчук,вул.Троїцька,76 (актова зала).
Семінар-практикум безкоштовний тільки для передплатників видань «Баланс-Клубу»! Вам треба тільки зареєструватися (ОБОВ’ЯЗКОВО! Вхід на семінар за списками попередньої реєстрації).
Для реєстрації на семінар-практикум перейдіть за посиланням:https://goo.gl/eChX9v.
Непередплатниками виднання «Баланс-Клубу» для участі у семінарі-практикумі необхідно зателефонувати менеджерам (0532) 63-72-72, (067) 219-92-66, (099) 177-09-84 – Полтавський обласний осередок громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб. Телефони для довідок в Кременчуцькій ОДПІ: 74-07-20, 74-23-90

ЗМІНИЛИ ПРІЗВИЩЕ ЧИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ? – ПОДБАЙТЕ ПРО ВІЗИТ ДО ПОДАТКОВОЇ
Кременчуцька ОДПІ роз’яснює, у кожного громадянина є свій індивідуальний реєстраційний номер облікової картки платника податків, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від нього, та облік яких ведеться в окремому реєстрі за серією та номером паспорта.
У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків на кожну фізичну особу заведена облікова картка, в якій міститься така інформація (п. 70.2 Податкового кодексу України): прізвище, ім’я та по батькові; дата народження; місце народження (країна, область, район, населений пункт); місце проживання, а для іноземних громадян – також громадянство; серія, номер свідоцтва про народження, паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий. Відтак, слід знати, згідно п. 70.5 Кодексу фізична особа несе відповідальність згідно із законом за достовірність інформації, що подається для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
У разі зміни будь-якої інформації з переліку, наведеного вище, громадянин повинен подати до фіскальної служби відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою № 5 ДР (п. 70.7 ст. 70 ПКУ).
Внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою заяви за формою № 5 ДР до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання). У разі звернення до будь-якого контролюючого органу строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п’яти робочих днів.

ЗА ФІСКАЛЬНИМ ЧЕКОМ ПОКУПЕЦЬ МОЖЕ ПЕРЕВІРИТИ ЛЕГАЛЬНІСТЬ КАСОВОГО АПАРАТУ ПРОДАВЦЯ
Державна фіскальна служба України запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС. Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек. У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.
Запроваджений електронний сервіс також містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій. Окрім цього, користувач сервісу може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.
Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/diyalnist-/elektronnyi-servisi/elektronni-servisi-/ у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

ЯКЩО ЖИТЛО ЗДАЄТЬСЯ В ОРЕНДУ: ЧИ МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ ПІЛЬГОЮ З ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ
Пільги з податку для фізичних осіб не застосовуються до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Отже, якщо фізична особа — власник об’єкта житлової нерухомості, зокрема, квартири, здає її в оренду, то пільга зі сплати податку на нерухомість до такого об’єкта нерухомості не застосовується.
Тобто при обчисленні податку з декількох об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи, до об’єкта оподаткування, що використовується з метою одержання доходів, пільги не застосовуються.

ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ: ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ
Кременчуцька ОДПІ нагадує, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Порядок обчислення плати за землю визначено статтею 286 Податкового кодексу України.
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Нарахування фізичним особам сум такого податку проводиться органами фіскальної служби (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникам до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення.
Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.
У сільській та селищній місцевості фізичні особи можуть сплатити земельний податок через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.

ПОПОВНЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО РАХУНКУ У СЕА ПДВ: ЯК ЗАПОВНИТИ РЕКВІЗИТИ У ПЛАТІЖНИХ ДОРУЧЕННЯХ
Рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ) — рахунок, відкритий платнику ПДВ в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов’язань з податку (п. 4 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 569).
При заповненні реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у СЕА ПДВ:
у полі «Отримувач» зазначається найменування платника ПДВ;
у полі «Код» необхідно зазначити податковий номер платника ПДВ, за яким ведеться облік у контролюючих органах;
у полі «Банк отримувача» зазначається «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
у полі «Код банку» зазначається «899998»;
у полі «№ рахунку» необхідно зазначити номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий у Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.
Відповідно до п. 3.8 постанови Правління Нацбанку України від 21.01.2004 р. № 22 реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.
У разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у СЕА ПДВ у полі № 4 друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунку на електронний рахунок».

КОЛИ ОТРИМАНА ФОП ПОВОРОТНА ФІНДОПОМОГА Є ДОХОДОМ
Поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).
Згідно із п. 177.1 ст. 177 Кодексу оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб — підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.
Враховуючи те, що отримання фізичною особою — підприємцем поворотної фінансової допомоги (позики) відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, то протягом дії договору сума поротної фінансової допомоги не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.
При цьому слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи — підприємця та оподатковується на загальних підставах.

ЧИ МОЖУТЬ «ЄДИННИКИ» ЗДІЙСНЮВАТИ ОПТОВИЙ ПРОДАЖ ПАЛЬНО-МАСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
Не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (фізичні особи — підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пально-мастильних матеріалів у тарі місткістю до 20 л та діяльності, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).
Тобто підприємці — платники єдиного податку мають право здійснювати виключно роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів у тарі місткістю до 20 л.
Здійснювати роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів у тарі місткістю 20 л та більше, а також оптовий продаж таких товарів незалежно від об’єму тари підприємцям — платникам єдиного податку заборонено.

ФОП-«СПРОЩЕНЕЦЬ» НЕ ОТРИМУВАВ ДОХОДИ З ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ: ЧИ СПЛАЧУВАТИ ЄСВ
Платниками ЄСВ є ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ).
Згідно з п. 3 частини першої ст. 7 цього Закону для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, ЄСВ нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати та розміру внеску, встановленого законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону про ЄСВ).
Частиною п’ятою ст. 8 цього Закону для зазначеної категорії платників установлено обов’язкову ставку ЄСВ, яка дорівнює 22 % бази нарахування ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 ст. 9 Закону про ЄСВ).
Згідно з абзацом третім частини восьмої ст. 9 зазначеного Закону ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). При цьому мінімальний страховий внесок за місяць у 2018 р. становить 819,06 грн, за квартал – 2 457,18 грн.
Право на звільнення від сплати ЄСВ за себе мають, зокрема, ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ винятково за умови їхньої добровільної участі у системі загально¬обов’язкового державного соціального страхування (частина четверта ст. 4 Закону про ЄСВ).
Таким чином, ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ незалежно від того, отримували вони дохід чи ні. Винятком є ФОП за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР
Середа, 20 червня 2018
Останній день подання
• податкової декларації з ПДВ за травень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
• декларації акцизного податку за травень*
• заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІІ кварталу
• податкової декларації з рентної плати за травень з розрахунком:
рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
• податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за травень у разі неподання податкової декларації на 2018 р.
• звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за травень
Останній день сплати
• авансового внеску з єдиного податку на червень платниками першої та другої груп
• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за травень (крім гірничих підприємств)

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 19.06.2018