Відбулася краєзнавча експедиція на території Світлогірської та Лучківської сільських рад

14 червня 2018 року відбулася краєзнавча експедиція «Повернення до витоків на хвилях і схилах Кам’янського водосховища», присвячена кільком датам, серед яких 55-ти річний ювілей з дня утворення села Світлогірське Кобеляцького району, переселення жителів Кишенківського району під час будівництва і пуску Середньодніпровської ГЕС, 15-ій річниці заснування регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» та 5-ій річниці заснування громадської організації «Кобеляцький краєзнавець».

На початку заходу учасники, серед яких були голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко, Світлогірський сільський голова Тамара Гординська, члени громадської організації «Кобеляцький краєзнавець» на чолі з Леонідом Митьком, літератори, громадські діячі Кобеляцького та Кам’янського районів оглянули історико-краєзнавчий музей Світлогірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Антона Петровича Біленка.

Після його огляду голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський наголосив, що нещодавно відбувся семінар-практикум з питань активізації туризму та місцевого економічного розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва, який проходив на базі «Берег». Головною метою даного зібрання був розвиток туризму та відкриття нових привабливих місць для відпочинку. То ж відрадно, що саме з села Світлогірське розпочинається краєзнавча експедиція, адже на території Світлогірської сільської ради є чимала можливість для розвитку історичного, спортивного, екологічного, рекреаційного та історико-краєзнавчого туризму.

Ідея заступника голови громадської організації «Кобеляцький краєзнавець» Віталія Глинського та уродженця села Світлогірське, краєзнавця Миколи Бугрименка щодо проведення даної експедиції по історичних та краєзнавчих місцях на території Світлогірської сільської ради була підтримана Кобеляцькою районною радою. Адже Світлогірська сільська рада зі своїм багатим історичним минулим має бути відправною точкою розвитку туризму Кобеляччини. Насамкінець Володимир Кішінський побажав учасникам краєзнавчої експедиції приємних вражень та позитивних емоцій від побаченого.

До слів вітань долучилися Світлогірський сільський голова Тамара Гординська, Заслужений енергетик України, Почесний енергетик України, Казахстану та СНД, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Академік Академії наук України, Народний депутат України II скликання, уродженець селища Білики Іван Магда, а також автор багатьох історичних творів, заступник голови ГО «Кобеляцький краєзнавець» Віталій Глинський.

 

На наступному етапі учасники заходу відвідали базу відпочинку «Берег» та здійснили подорож водними просторами Кам’янського водосховища. Під час екскурсії настоятель Української православної церкви Архангела Гавриїла отець Юрій пом’янув загиблих у роки Північної війни 1709 року та Другої світової війни 1943 року біля Переволочної. Окрім того, учасники заходу опустили вінки на воду в пам’ять про героїв-визволителів. Під час морської прогулянки екскурсоводи розповідали про історію колишніх сіл, учасники заходу читали власні вірші про рідний край та співали українських пісень.

У рамках заходу кандидат біологічних наук, доцент Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, заступник директора з наукової діяльності регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Наталія Смоляр провела оглядову екскурсію Зміїною горою, яка знаходиться на території регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Члени делегації оглянули дендропарк та природничий музей, які знаходяться в науково-просвітницькому центрі РЛП «Нижньоворсклянський».

Голова ГО «Кобеляцький краєзнавець» Леонід Митько підвів підсумки краєзнавчої експедиції та вручив подяки організаторам заходу. А начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко наголосив, що сьогоднішня поїздка показала зацікавленість як жителів нашого району, так і гостей до історії нашого краю. Вказав на необхідність впроваджувати та розширяти історико-краєзнавчу, туристичну роботу в районі. Дана краєзнавча експедиція згуртувала навколо себе багатьох однодумців, які вирішили не зупинятися на досягнутому, а розширювати туристичні, історико-краєзнавчі маршрути та привертати увагу громадськості до питань дослідження і збереження історичного, культурного надбання Кобеляцького краю.

Учасники заходу висловили слова вдячності за активну допомогу в проведенні краєзнавчої експедиції базі відпочинку «Берег» в особі Юрія Тернікова і директору РЛП «Нижньоворсклянський» Олександру Шуліці та ідейним організаторам – Віталію Глинському і Миколі Бугрименку.