Відбулося районне свято «Дитинства сонячна планета»

1 червня на літній сцені міста Кобеляки відбулося свято «Дитинства сонячна планета» приурочене Міжнародному Дню захисту дітей.

Урочистості розпочалися із малюнку на асфальті. Далі центральною вулицею міста крокували талановиті та обдаровані діти Кобеляччини, яких прийшли привітати голова районної ради Володимир Кішінський та голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко. Керівники району щиро привітали всіх присутніх зі святом, а маленьким землякам побажали міцного здоров’я, добра, радості, щирих посмішок, надійних друзів та яскравого і незабутнього дитинства.

Як і має бути, жодне дитяче свято не проходить без подарунків. Цього дня очільники району відзначили обдарованих дітей Кобеляччини, які стали переможцями у Всеукраїнських конкурсах учнівської та студентської творчості, художньої самодіяльності, вокалу, декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтв, інших обласних і районних конкурсах та їх наставників. Одну із найвищих нагород – Подяку Міністерства освіти України та Грамоту Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації було вручено керівнику гуртка-методисту будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Касьяна Олені Білаш.

У свою чергу, гуртківці будинку дитячої та юнацької творчості вручили голові районної ради Володимиру Кішінському, голові районної державної адміністрації Тамілі Шевченко, начальнику відділу освіти райдержадміністрації Наталії Коваль іменні кубки та сертифікати «За примноження добра на землі», які започаткували гуртківці з нагоди 70-ти річчя від дня заснування будинку дитячої та юнацької творчості.

Далі свято продовжилось майстер-класами по плетінню лози, рукоділлю, різноманітними забавами та веселощами. Невгамовні діти брали участь у спортивних іграх, розвагах та отримали море позитивних емоцій.

Довідково:

З історії Дня захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей «International Day for Protection of Children» – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припало на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Офіційне затвердження
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.
ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

Символ Міжнародного дня захисту дітей
У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.

Відзначення свята в Україні
В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.