Інформує Кременчуцька ОДПІ

НА СОЦІАЛЬНІ ПОТРЕБИ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ КОБЕЛЯЦЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ СПРЯМУВАЛИ 7,3 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ЄСВ
За чотири місяці поточного року платники податків Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ перерахували до бюджету 7 млн. 383тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 4,3 млн. грн. або на 18,8відсотків перевищує показник минулого року.
Як зазначив в.о. заступника начальника Кременчуцької ОДПІ – начальник Кобеляцького відділення Олександр Литвин, серед пріоритетів роботи фіскальної служби й надалі залишається вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Адже офіційне працевлаштування дасть змогу громадянам легально працювати і мати соціальні гарантії, а бюджет відповідно отримає додаткові надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

ЗЕМЛІ КОБЕЛЯЧЧИНИ НАПОВНИЛИ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ НА 2,5 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ
З початку 2018 року Кобеляцькі землевласники та землекористувачі перерахували до місцевих бюджетів 2 мільйони 540 тисяч гривень плати за землю. «З них 245 тис. гривень сплатили фізичні особи – власники чи користувачі земельних ділянок та майже 2,2мільйонів гривень перерахували юридичні особи» – зазначає виконуючий обов’язки заступника начальника Кременчуцької ОДПІ – начальника Кобеляцького відділення Олександр Литвин.
Плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи-нагадує Олександр Литвин.

ПРО ОСОБЛИВОСТІ ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ЗА І КВАРТАЛ 2018 РОКУ: ЗА ЯКОЮ ФОРМОЮ ЗВІТУВАТИ
01.01.2018 р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 07.11.2017 р. № 2176-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» та Законом України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі — Закон № 2245).
Про основні зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2018 р. роз’яснено у листі ДФС від 31.01.2018 р. № 2834/7/99-99-15-02-01-17.
З метою реалізації положень п. 7 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2245 ДФС розроблено проект наказу Мінфіну України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі — проект), який розміщено на офіційному веб-порталі (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» підрозділу «Регуляторна політика» розділу «Діяльність».
Проект надіслано на погодження зацікавленим центральним органам виконавчої влади, після чого буде направлено Мін’юсту України на проведення правової експертизи.
Податкова декларація з податку на прибуток підприємств подається контролюючому органу, в якому платник перебуває на обліку за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п. 49.18 ст. 49 Кодексу). Отже, граничний термін подання декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2018 р. — 10.05.2018 р.
У зв’язку з цим декларацію з податку на прибуток підприємств за І квартал 2018 р. треба подавати за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. № 897 (у редакції наказу Мінфіну України від 28.04.2017 р. № 467).
Одночасно п. 46.4 ст. 46 Кодексу встановлено: якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена контролюючим органом, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам Кодексу з такого податку, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.
У разі необхідності платник податків може подати разом з податковою декларацією доповнення до такої декларації, складене у довільній формі, що вважатиметься її невід’ємною частиною, із розшифровкою сум та показників, що враховані для визначення об’єкта оподаткування та податку на прибуток відповідно до положень Кодексу, які набули чинності у 2018 р.
Щодо суб’єктів літакобудування, що скористалися пільгою, передбаченою п. 41 підрозділу 4 розділу XX Кодексу, то при складанні звітності з податку на прибуток таким платникам варто керуватися роз’ясненнями ДФС, надісланими листом від 01.03.2018 р. № 6191/7/99-99-15-02- 01-17.

ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ ДО КОНТРОЛЮЮЧОГО ОРГАНУ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПЛАТНИКАМИ ВІДПОВІДНО ДО НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА
Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що згідно з пп. «в» п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, зокрема, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Законів України від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» зі змінами, ПКУ, Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (далі – Порядок).
Відповідно до п. 3 розділу ІІ Порядку платник податків створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням надійного засобу електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), керуючись Порядком.
Контроль за введення даних, їх повнотою та достовірністю при створенні електронного документа покладається на платника. Створення електронного документа завершується накладанням на нього ЕЦП підписувача (підписувачів).
Після накладання ЕЦП платник здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв’язку контролюючому органу, в якому перебуває на обліку протягом операційного дня з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для подання таких документів (пункти 4 та 5 розділу ІІ Порядку).
Звертаємо увагу, що відповідно до п. 49.5 ст. 49 ПКУ у разі подання звітності в електронній формі платник податків зобов’язаний здійснити відправлення такої звітності до контролюючого органу не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

У РАЗІ ЗМІНИ ПІДПРИЄМЦЕМ АДМІНІСТРАТИВНОГО РАЙОНУ СПЛАЧУВАТИ ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ТА ПОДАВАТИ РОЗРАХУНОК ЗА Ф.1ДФ ДО ЗАКІНЧЕННЯ БЮДЖЕТНОГО РОКУ НЕОБХІДНО ЗА МІСЦЕМ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ
У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.
У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
При перереєстрації місцезнаходження суб’єктів господарювання – фізичних осіб сплата податків і зборів та подання звітності, визначених законодавством за основним місцем обліку, в наступному бюджетному році здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Отже, при перереєстрації місцезнаходження суб’єктів господарювання – фізичних осіб сплата податків і зборів та подання звітності, визначених законодавством за основним місцем обліку, в наступному бюджетному році здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Зазначена норма передбачена ст. 45 Бюджетного кодексу України, ст. 63 Податкового кодексу України, п. наказу МФУ від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».

РОЗМІР ФІКСОВАНОЇ СТАВКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ЗМІНЕНО: ЧИ ПОДАВАТИ З АЯВУ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ
Подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування ФОП — платниками єдиного податку першої та другої груп у разі зміни розміру фіксованої ставки єдиного податку, яка відбувається на підставі рішення сільської, селищної або міської ради нормами Податкового кодексу, не передбачено.
При цьому ФОП — платник єдиного податку, яка виявила бажання отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, повинна звернутися із запитом в довільній формі про отримання такого витягу до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси.
Витяг з реєстру платників єдиного податку є документом, який підтверджує статус ФОП та вважається дійсним до наступного внесення змін щодо відомостей про платника податку.

ЧИ ЗАМІНЮВАТИ ДОВІДКУ ЗА ФОРМОЮ № 34-ОПП, ЯКЩО ЗАЗНАЧЕНІ В НІЙ ДАНІ ЗМІНИЛИСЯ
У разі внесення змін у дані, що вказуються у довідці за формою № 34-ОПП «Довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру» (найменування (прізвище, ім’я, по батькові), місцезнаходження (місце проживання) платника податків, керівника контролюючого органу, в якому платник податків перебуває на обліку, тощо), зазначена довідка підлягає заміні у контролюючому органі.
Для отримання нової довідки платник податків подає до контролюючого органу за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику податків нову довідку.
У такому самому порядку видається дублікат довідки замість зіпсованої чи втраченої або копія довідки. У разі втрати довідки нова довідка видається за заявою платника податків, у якій надані пояснення і викладені обставини втрати довідки або до якої додані документи, що підтверджують факт втрати довідки.
Про видачу кожної довідки за формою № 34-ОПП робиться запис у журналі за формою № 14-ОПП, який зберігається у реєстраційній частині облікової справи платника податків.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО РЕЄСТРАЦІЮ ПН/РК ЗУПИНЕНО
У квитанції про зупинення реєстрації в ЄРПН ПН/РК зазначається, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, включає в себе:
– договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
– договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
– первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
– розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J/F1312602 (далі – Повідомлення).
Платник ПДВ має право подати одне Повідомлення до кількох ПН/РК, реєстрацію яких в ЄРПН зупинено, але копії документів до такого Повідомлення додаються у вигляді окремих додатків за формою J/F 1360102 у форматі PDF (розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 МБ).

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР
Четвер, 10 травня 2018
Останній день подання
• звіту про суми податкових пільг за I квартал
• податкової декларації з податку на прибуток підприємства за I квартал платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу*
• розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, за I квартал
• розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності за І квартал платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу
• розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, за І квартал платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу
• декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за I квартал
• податкової декларації з ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за І квартал
• звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за квітень (форма № 1-РС)
• звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за квітень (форма № 2-РС)
• звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за квітень (форма № 3-РС)
• звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за квітень (форма № 1-ОА)
• звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за квітень (форма № 1-ОТ)
• податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами — підприємцями, які вперше зареєстровані протягом І кварталу або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну
• податкової декларації з рентної плати за І квартал з розрахунком:
рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
рентної плати за спеціальне використання води;
рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини
• податкової декларації екологічного податку за І квартал
• податкової декларації туристичного збору за І квартал
• податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал
• податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця та юридичної особи платниками третьої групи за І квартал
• податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за I квартал (форма № 1ДФ)

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 07.05.2018