Питання використання земель та об’єднання громад розглядали жителі села Перегонівка Лебединської сільської ради

Про це та інші питання йшлося під час зустрічі жителів села Перегонівка Лебединської сільської ради, яка відбулася 25 квітня 2018 року.

У ній взяли участь голова районної ради Володимир Кішінський, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, депутат Полтавської обласної ради по Кобеляцькому району Геннадій Коваленко, експерт з питань децентралізації Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Ісип, Лебединський сільський голова Сергій Пилипенко та ЗМІ.

Обговорюючи питання об’єднання територіальних громад, експерт з децентралізації Олександр Ісип ознайомив присутніх з поняттям децентралізації, її перевагами, перспективами та можливостями. Доповідач наголосив, що об’єднані громади мають можливість отримати додаткові фінансові ресурси, як від держави у вигляді субвенцій, так і від нових джерел надходжень до місцевих бюджетів. Та найголовніше те, що органи місцевого самоврядування самостійно можуть розв’язувати проблеми своїх громад, спираючись на власні ресурси. Окрім того, Олександр Ісип ознайомив присутніх з ситуацією щодо об’єднання громад у Полтавській області, зауваживши, що в області створено сорок дві територіальні громади.

Підводячи підсумки даного питання, голова райдержадміністрації Таміла Шевченко  повідомила, що на території Кобеляцького району поки що створено лише одну – Бутенківську територіальну громаду. Відповідно до затвердженого перспективного плану на Кобеляччині буде створено ще чотири: Кобеляцьку, Білицьку, Озерянську та Вільховатську об’єднані територіальні громади. Завершиться процес добровільного об’єднання громад у 2020 році.

Наступними питаннями, які обговорювалися на зустрічі, були: використання земель, ремонт доріг, медичне обслуговування жителів Лебединської сільської ради. На всі поставлені питання присутні отримали роз’яснення та відповіді. Щодо спірних запитань, які були підняті під час зустрічі, то заявникам для їх вирішення було рекомендовано звернутися до суду.

У ході зустрічі депутат Полтавської обласної ради Геннадій Коваленко провів особистий прийом громадян. Жителі села Перегонівка мали можливість обговорити з обласним депутатом нагальні питання. По завершенню особистого прийому Геннадій Коваленко запевнив, що всі вони обов’язково будуть вирішені.