Феномен Олеся Гончара в духовному просторі українства

У рамках святкування 100-річчя від дня народження письменника, громадського діяча, першого лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Голови Спілки письменників України, академіка НАН України, Героя України та нашого земляка – Олеся Гончара 19 квітня 2018 року на території Кобеляцького району, а саме у Державному літературно-меморіальному музеї Олеся Гончара, що в селі Суха, та в Кобеляцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2, яка носить ім’я Олеся Гончара, відбулася науково-практична конференція на тему: «Феномен Олеся Гончара в духовному просторі українства».

Членів конференції вітали голова районної ради Володимир Кішінський, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова.

Спершу директор музею Тетяна Бондаревська провела екскурсію, під час якої розповіла про життєвий та творчий шлях письменника, а аматорський народний фольклорний колектив «Кобеляцькі джерела» виконав українських пісень.

Далі у Кобеляцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 відбулася безпосередньо робота у секціях, під час якої, професорський та викладацький склад вищих навчальних закладів на чолі з ректором Полтавського національного педагогічного університету Миколою Степаненком, письменники мали змогу поспілкуватися на тему: «Творчість Олеся Гончара: Літературознавчий вимір».

У рамках програми члени делегації також мали змогу оглянути кімнату Олеся Гончара у Кобеляцькому районному музеї літератури та мистецтва імені Олексія Кулика.

Під час поїздки до музею-садиби Олеся Гончара голова районної ради Володимир Кішінський разом з начальником відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолієм Кучеренком та директором музею Тетяною Бондаревською обговорили першочергові завдання, які мають бути виконані в межах проекту по облаштуванню прибудинкової території та власне самої території садиби.

Нагадаємо, що у 2017 році в Полтавському обласному проекті розвитку територіальних громад, Кобеляцька районна рада спільно із Світлогірською, Комендантівською, Григоро-Бригадирівською, Підгорянською сільськими радами Кобеляцького району здобула перемогу з проектом «Покращення привабливості Кобеляцького краю шляхом розвитку сільського туризму». Реалізація його буде здійснюватися у поточному році. Районна рада напрацювала маршрути, які будуть об’єднані навколо Кобеляцького району, до одного з яких заплановано включити і село Суха, на території якого знаходяться історичні пам’ятки, а саме: садиба-музей Олеся Гончара, Гончарева криниця та Петро-Павлівська церква.

Інші маршрути, які будуть пролягати по населених пунктах Кобеляцького району, також будуть захоплювати туристів чудовими краєвидами, історичними пам’ятками та найголовніше – вони зможуть відчути гостинність місцевого населення.