Відбулося пленарне засідання двадцять другої сесії районної ради сьомого скликання

11 квітня голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів пленарне засідання двадцять другої сесії районної ради сьомого скликання, у якому взяли участь 27 депутатів із 34.

На сесії були присутні голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, помічник народного депутата України О. Кулініча Анатолій Шкарбан, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, сільські голови, керівники комунальних підприємств району, управлінь, відділів райдержадміністрації, які мають відношення до питань, що розглядалися на сесії, працівники виконавчого апарату районної ради, представники засобів масової інформації.

На початку роботи пленарного засідання депутати обрали секретаріат, лічильну комісію. На профільних постійних комісіях районної ради, які відбулися напередодні, було рекомендовано виключити з проекту порядку денного питання: «Про інформацію керівника Кобеляцької місцевої прокуратури про результати діяльності прокуратури на території Кобеляцького району», «Про внесення змін до Регламенту Кобеляцької районної ради сьомого скликання», «Про затвердження районної комплексної Програми гуманного поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Кобеляцькому районі на 2018 – 2022 роки» та «Про затвердження списку присяжних Кобеляцького районного суду Полтавської області» та внести питання: «Про депутатський запит депутата Кобеляцької районної ради Щербини Володимира Антоновича» і «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради».

Під час формування порядку денного сесії депутати районної ради Володимир Жуков та Олег Решетило запропонували додатково внести питання «Про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Кобеляцькому районі на 2018 – 2020 роки». Дані зміни стосувалися висвітлення діяльності депутатів місцевих рад, представників органів місцевого самоврядування у засобах масової інформації, а саме у районній газеті «Колос». Для узгодження даного питання та підготовки проекту рішення була оголошена перерва, під час якої відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту, інформаційної сфери, депутатської діяльності, регламенту, забезпечення законності і правопорядку, яку провела голова комісії Тетяна Коваленко.

Повторно повернутися до розгляду питання «Про затвердження списку присяжних Кобеляцького районного суду Полтавської області» закликав депутатів помічник народного депутата України О. Кулініча Анатолій Шкарбан. Після довготривалого обговорення депутати таки узгодили порядок денний пленарного засідання, включивши додатково питання «Про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Кобеляцькому районі на 2018 – 2020 роки», питання «Про затвердження списку присяжних Кобеляцького районного суду Полтавської області» не набрало необхідної кількості голосів.

Після прийняття порядку денного та регламенту роботи депутати безпосередньо перейшли до розгляду питань.

Без обговорень були прийняті рішення: «Про звіт голови райдержадміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за 2017 рік», «Про звіт головного лікаря Кобеляцької центральної районної лікарні про фінансово-господарську діяльність за 2017 рік», «Про звіт директора районного трудового архіву Кобеляцького району про діяльність установи за 2017 рік» та «Про звіт директора комунального підприємства «Кобеляцьке бюро технічної інвентаризації» про діяльність підприємства за 2017 рік».

З метою розв’язання найважливіших проблем району та окремих галузей сесія підтримала затвердження програм: розвитку малого підприємництва у Кобеляцькому районі, «Територіальна оборона» та зайнятості населення Кобеляцького району. Внесла зміни до діючих районних програм: соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, відпочинку та оздоровлення дітей і Програми розвитку місцевого самоврядування в Кобеляцькому районі.

Сесія також прийняла ряд майнових питань, зокрема, надала погодження на реорганізацію Комунального закладу «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство, дала дозвіл районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на укладення договору позички приміщення спільної власності територіальних громад Кобеляцького району прийомній сім’ї Костенка Михайла Михайловича та Костенко Лілії Володимирівни та внесла зміни до складу комісії по передачі закладів культури та майна зі спільної власності територіальних громад Кобеляцького району у комунальну власність Бутенківської сільської ради.

У ході засідання депутати підтримали рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2018 рік», яким затвердили передачу «Іншої субвенції», переданої органами місцевого самоврядування районному бюджету на галузі освіти, охорони здоров’я та культури. Загальна сума її складає більше 7 млн. грн.

Окрім того, були затверджені технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності площами 2,3061 га ріллі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та 7,0176 га ріллі для ведення фермерського господарства на території Бродщинської і Дашківської сільських рад Кобеляцького району.

З усіх питань, які розглядалися на двадцять другій сесії районної ради, були прийняті відповідні рішення.