Інформує Кобеляцьке відділення Кременчуцької ОДПІ

КРЕМЕНЧУЦЬКІ ПОДАТКІВЦІ ЗВІТУЮТЬ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ВИЇЗНИХ НАРАД-ЗУСТРІЧЕЙ З ЖИТЕЛЯМИ РАЙОНУ НА ТЕМУ «ДЕКЛАРАЦІЙНА КАМПАНІЯ – 2018»
Протягом двох тижнів кременчуцькі податківці в рамках проведення кампанії декларування громадянами доходів відвідали 8 сільських рад та об’єднаних територіальних громад Кременчуцького району.
Громадянам було цікаво послухати значення терміну «Деклараційна кампанія – 2018». Мешканці сіл мали змогу на місці почути інформацію фахівців про порядок подання декларацій про майновий стан та терміни сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору.
Податківці докладно роз’яснили які доходи згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню. Присутні почули, що для подання декларації їм не обов’язково відвідувати податкову, оскільки декларацію можна подати і поштою (не пізніше ніж 5 днів до завершення кінцевого терміну подання) або в електронному вигляді через сервіс «Електронний кабінет платника податків» на веб-порталі ДФС.
Окремо податківці роз’яснили, що метою декларування є не тільки сплата податку на доходи фізичних осіб до бюджету, а й повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які включаються до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сплата страхових платежів і пенсійних внесків, частина відсотків за користування іпотечним житловим кредитом, суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу тощо.
Під час зустрічі громадянам були надані роз’яснювальні листівки з питань декларування, зокрема, переліком доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню, можливості отримання податкової знижки, про способи подання декларації, та бланки декларацій про майновий стан і доходи.
Громадяни мали змогу на місці отримати усні консультації фахівців податкової щодо заповнення декларацій.
Як наслідок, станом на 01.04.2018 по Кременчуцькій ОДПІ громадянами подано 2 205 декларацій, в яких задекларовано доходи від продажу сільськогосподарської продукції, від обробітку землі тощо.

ЗА ТРИ МІСЯЦІ ДО КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ НАДІЙШЛО 6 ЗАПИТІВ НА ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ http://ch.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-322314.html
Переважна кількість запитувачів публічної інформації (5 запитів або 83 відс.) – це фізичні особи. Від юридичних осіб надійшов 1 запит (17відс), – інформує управління обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ.
Зазвичай громадяни особисто звертаються за інформацією, проте деякі користуються поштовим зв’язком.
Громадяни цікавились отриманням відомостей з Державного реєстру фізичних осіб, отриманням довідок, сплатою податку на прибуток комунальними підприємствами, щодо отримання копій податкової звітності громадської організації.
Запити що надійшли, опрацьовані у встановлений чинним законодавством термін.

У РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ КОБЕЛЯЧЧИНИ ВКЛАЛИ 721 ТИС.ГРИВЕНЬ
За січень-березень 2018року від платників податків Кобеляччини надійшло до бюджету 721тис.грн військового збору. Порівняно з минулим роком сплата зросла на 89 тис. грн., або на 5%.
Нагадаємо, що військовий збір запроваджено в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.
Варто пам’ятати, що сплата військового збору – це внесок кожного громадянина для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі.

ПОДАТКОВОЮ МІЛІЦІЄЮ КРЕМЕНЧУКА ЗАБЕЗПЕЧЕНО ВІДШКОДУВАННЯ ДЕРЖАВІ 200 ТИС.ГРИВЕНЬ ЗАВДАНИХ ЗБИТКІВ ТА ВИЯВЛЕНО 4 ПІДПІЛЬНІ АЗС
Протягом 2018 року за матеріалами працівників оперативного управління Кременчуцької ОДПІ до ЄРДР внесено 9 кримінальних проваджень, по 5 кримінальних провадженнях оголошено підозри та кримінальні провадження направлено до суду. По 2 фактах кримінальні провадження направлено до суду за фактами вчинення злочинів за попередньою змовою групою осіб. По закінчених кримінальних провадженнях стягнуто збитків в сумі 200тис. грн.
З незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 4,31 млн. грн., в т.ч.: лікеро-горілчані вироби на суму 67 тис. грн.; тютюнових виробів на суму 43 тис. грн.; газ скраплений вуглеводневий на суму 4,2 млн. грн.
Крім того, виявлено 4 «підпільні» АЗС.

ОГОЛОШЕННЯ
Факультет податкової міліції Університету ДФС України (м. Ірпінь) до 11.07.2018 здійснює прийом заяв на вступ від абітурієнтів. Для оформлення документів звертатися до служби управління персоналом Головного управління ДФС у Полтавській області за телефоном (0532) 56-63-06, або оперативного управління Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області за телефоном (0536) 74-10-61.

У КРЕМЕНЧУЦЬКІЙ ОДПІ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
Днями у актовій залі Кременчуцької ОДПІ відбувся черговий семінар для платників податків, організований спільно з громадською організацією «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» Полтавським представництвом Групи компаній «Баланс».
Учасники зібрання отримали нагоду дізнатись про практичні питання по поданню звітності за перший квартал 2018року, новації законодавства та алгоритму їх застосування на практиці.
Відкрила семінар заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Ірина Година, яка повідомила присутнім, що в останній місяць деклараційної кампанії до 1 травня ц.р. в Центрі обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ були створені додаткові робочі місця для надання усних консультацій громадянам щодо заповнення річної податкової декларації про майновий стан і доходи – секція №6 (робоче місце №6, №7).
Особливу увагу Ірина Година приділила питанню сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Вона повідомила, що громадяни, які не отримали повідомлення про сплату цього податку, але є потенційними платниками, чи мають сумніви щодо необхідності оподаткування, звертаються до податкового органу для проведення звірки. Користуючись нагодою, запросила без зволікань звернутися до податкової інспекції для звірки даних.
Під час семінару Олександр Дудник, сертифікований бухгалтер, лектор-експерт громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» ознайомив учасників семінару зі змінами до Податкового кодексу України. Окрема увага була приділена питанню блокування реєстрації податкових накладних. Детально зупинилися на діях платників у разі зупинення реєстрації податкових накладних, правильності та повноти формування документів для їх розблокування. Ознайомились з новим у Положенні про реєстрацію платників ПДВ і як в майбутньому це може вплинути на роботу бухгалтера.
Наприкінці семінару усі бажаючі отримали відповіді на поставлені питання та мали змогу отримати практичні поради фахівців щодо порушених тем у застосуванні податкового законодавства.

ЗАТВЕРДЖЕНІ НОВІ УЗАГАЛЬНЮЮЧІ ПОДАТКОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ ТА ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
Кременчуцька ОДПІ інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 03.04.2018 №400 (далі – Наказ 400) відповідно до п.52.6 ст.52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – Кодекс) та Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.09.2017 року №811, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2017 за №1266/31134, затверджено узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб, а саме:
– Узагальнюючу податкову консультацію щодо необхідності звернення до суду для визнання заборгованості безнадійною відповідно до п.п.«а» п.п.14.1.11 п.14.1 ст.14 Кодексу;
– Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положень п.139.3 ст.139 Кодексу стосовно порядку врахування перевищення резерву над розміром встановленого ліміту;
– Узагальнюючу податкову консультацію щодо необхідності здійснення коригування фінансового результату до оподаткування у зв’язку із використанням резерву при здійсненні прощення фінансовою установою заборгованості боржника;
– Узагальнюючу податкову консультацію щодо належного повідомлення боржника – фізичної особи про анулювання (прощення) боргу.
Податкові консультації повинні застосовуватись у частині, що не суперечать узагальнюючим податковим консультаціям.
Наказ 400 розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України за посиланням:https://www.minfin.gov.ua/news/view/normatyvnopravovi-akty-z-podatkovykh-konsultatsii?category=bjudzhet&subcategory=podatkovi-konsultatsii

ДО ФОРМИ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ ЗАПЛАНОВАНО ЗМІНИ
На офіційному web-сайті ДФС України у підрозділі «Діяльність/Регуляторна політика/Проекти регуляторних актів/2018 рік» розміщено проект наказу Мінфіну України «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», розроблений з метою забезпечення зручності суб’єктам господарювання декларувати податкові зобов’язання з податку на нерухомість по об’єктах як житлової, так і нежитлової нерухомості.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу можуть надсилатися упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу:
Державна фіскальна служба України, Департамент податків і зборів з юридичних осіб, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, електронну – vpopova@sfs.gov.ua;Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011.

ВНЕСОК ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ ДО СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ ЮРОСОБИ: ЧИ ВІДОБРАЖАТИ У ФОРМІ № 1-ДФ
Суми доходу у вигляді майнового і немайнового внеску до статутного фонду юридичної особи — емітента корпоративних прав в обмін на такі права не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи.
Крім того, від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Податкового кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ст. 165 Кодексу.
Отже, сума майнового внеску фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи — резидента не є об’єктом оподаткування ПДФО та військовим збором.
При цьому підприємство — емітент корпоративних прав є податковим агентом в частині повідомлення органів ДФС про такі доходи і зобов’язано відобразити такі суми у формі № 1ДФ з ознакою «178».
Зазначена норма передбачена пп. 165.1.44 ст. 165, пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу.

ЧИ МОЖНА ВИПРАВИТИ ШТРАФНІ САНКЦІЇ ТА ПЕНЮ В ДЕКЛАРАЦІЇ З ПРИБУТКУ
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 Кодексу).
Виправлення суми штрафних санкцій та пені в податковій декларації з податку на прибуток не передбачено.
У разі необхідності відповідно п. 46.4 ст. 46 Кодексу разом з такою податковою декларацією платник податків може подати доповнення до такої декларації, які складено за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Про цей факт платник зазначає у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

КОЛИ НАБУВАЄ СТАТУСУ ПЛАТНИКА ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ФІЗОСОБА, ЯКА ВИКУПИЛА ОРЕНДОВАНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ
Відповідно до статей 269, 270 Податкового кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) або землекористувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п. 288.2 ст. 288 Кодексу).
Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до ст. 31 Закону України від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» договір оренди землі припиняється, зокрема у разі поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря.
Таким чином, якщо фізична особа викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку сплачується орендна плата відповідно до договору оренди землі.

ПОДАННЯ РІЧНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ГРОМАДЯНАМИ, ЯКІ ПРОВАДЩЯТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, тобто до 2 травня 2018 року. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації.
У податковій декларації про майновий стан і доходи такі платники відображають суму отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом року податку, та визначають податкове зобов’язання з податку на доходи та військового збору.
Сума податку на доходи та військового збору, зазначена у податковій декларації за минулий 2017 рік, сплачується особами, які провадять незалежну професійну діяльність, до 1 серпня цього року.
Нагадаємо, що незалежна професійна діяльність визначена Податковим кодексом України (далі – ПКУ) як участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб. Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність визначена статтею 178 ПКУ.

ВІДПУСТКА У «ЄДИННИКА»: ЧИ СПЛАЧУВАТИ ЄСВ
Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують цей податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу). Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (пп. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 Кодексу).
Крім того, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують ЄСВ за себе — до 19 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ. У разі якщо останній день строку сплати ЄСВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку сплати ЄСВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Суми для сплати ЄСВ платники визначають самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом України від 08.07.2010 р. № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. (п. 3 частини першої ст. 7 цього Закону).
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Отже, звільнення від сплати ЄСВ на період відпустки чинним законодавством не передбачено.

КОЛИ РІШЕННЯ ПРО СПЛАТУ ТРАНСПОРТНОГО ПОДАТКУ МОЖНА СКАСУВАТИ
Відповідно до пп. 267.6.10. п. 267.6. статті 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з транспортного податку податкові повідомлення-рішення можуть бути скасовані (відкликані) на підставі: заяви платника податку, поданої до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
– об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
– розміру ставки податку;
– нарахованої суми податку.
При виявленні розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема, документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми транспортного податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР
Вівторок, 10 квітня 2018
Останній день подання
-звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за березень (форма № 1-РС)
-звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за березень (форма № 2-РС)
-звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за березень (форма № 3-РС)
-звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за березень (форма № 1-ОА)
-звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за березень (форма № 1-ОТ)

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 11.04.2018