Лікар для родини

Національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» розпочалася 2 квітня. Українці зможуть обрати свого лікаря (терапевта, педіатра для дитини або сімейного лікаря) та підписати з ним декларацію на обслуговування.

У структурних закладах КЗ «Кобеляцький Центр ПМСД» ця кампанія також розпочнеться в понеділок, 2 квітня. Усі амбулаторії загальної практики — сімейної медицини, що є структурними підрозділами Центру, підключені до електронної системи. Сімейні лікарі, педіатри та терапевти також зареєстровані в електронній базі. Якщо людина підписала декларацію з лікарем, вона засвідчила, що стала пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надаватиме пацієнту допомогу, а медичний заклад, де він працює, отримуватиме фінансування з державного бюджету (з розрахунку на кожного пацієнта, за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»). Адміністрація КЗ «Кобеляцький Центр ПМСД» запрошує всіх мешканців району звернутись в амбулаторії сімейної медицини до лікарів для підписання декларацій.

При зверненні до лікаря, візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років, візьміть свідоцтво про народження дитини. Лікар або медична сестра введе ваші дані в електронну систему, на мобільний телефон надійде СМС з кодом, для підтвердження декларації. Лікар своїм електронним підписом завершить укладання декларації та відправить її в електронну систему. З електронної системи медичні працівники роздрукують вашу декларацію в двох екземплярах, ви перевірите правильність персональних даних та підпишете два екземпляри. Один із них медичні працівники віддадуть вам, інший залишиться в медичному закладі.

Кожен пацієнт має право обрати лікаря в будь-якому медичному закладі, що надає первинну медичну допомогу та зареєстрований в електронній системі, незалежно від прописки або проживання. Мешканці району, які не мають можливості (за станом здоров’я) особисто звернутись до лікаря, можуть звернутись до нього через своїх рідних або близьких. Лікарі знайдуть можливість підписати декларацію. Міністерство охорони здоров’я не визначило кінцевий термін підписання декларацій, тому обрати свого лікаря встигнуть усі, але медичні працівники Центру рекомендують не відкладати підписання декларацій на кінець року та запрошують мешканців району до співпраці.

Як підписати декларацію (покрокова інструкція)

1. Зверніться в медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини. Важливо: заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Чи підключений заклад до електронної системи охорони здоров’я, уточніть у реєстратурі або в лікаря (або перевірте самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/).

2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить уповноважена особа закладу ПМСД (у різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо). Важливо: дані вносяться в електронну систему, не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження.

3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки. Важливо: Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку, скажіть про це. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все буде правильно заповнено.

4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації. Важливо: обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації. Важливо: уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший — у медзакладі.6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я». Важливо: ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Цей процес розпочнеться відразу, коли медзаклад увійде в реформу (автономізується та укладе договір з НСЗУ).

Розяснення надала головний лікар КЗ “Кобеляцький Центр ПМСД” Любов Коломієць.