Відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

5 квітня на засіданні постійної комісії Кобеляцької районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення розглядалися питання, які планується внести до порядку денного двадцять другої сесії районної ради сьомого скликання.

У засіданні, яке провів Дмитро Омеляненко, взяли участь голова районної ради Володимир Кішінський, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, депутати постійної комісії Микола Дробина, Володимир Щербина та Олексій Біліченко, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, помічник народного депутата України О. Кулініча Анатолій Шкарбан, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники лікувальних закладів району, працівники виконавчого апарату районної ради.

Комісія проаналізувала та підтримала звіти голови райдержадміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за 2017 рік та головного лікаря Кобеляцької центральної районної лікарні про фінансово-господарську діяльність за 2017 рік.

Інформуючи членів профільної постійної комісії про фінансово-господарську діяльність за 2017 рік, головний лікар центральної районної лікарні Володимир Казирод повідомив, що в лікарні постійно проводиться робота по оновленню медичного обладнання. За 2017 рік придбано сучасне обладнання на загальну суму 1 593,468 тис.грн., у тому числі за ініціативи Світового банку придбано 6 видів медичного обладнання на суму 1 381,468 тис.грн.

Окрім високовартісного обладнання постійно закупляються медичні вироби та вироби медичного призначення для надання якісної медичної допомоги. Також у минулому році відбулося відкриття паліативного відділення з наданням хоспісної допомоги на 20 ліжок. Для проведення ремонту з районного бюджету було виділено 134,5 тис. грн. Окрім того спільними зусиллями депутатів обласної ради від Кобеляцького району виділено 606,8 тис. грн. на проведення ремонту в пологовому відділенні. На даний час роботи знаходяться на завершальному етапі. Адміністрацією лікарні постійно проводиться робота по залученню позабюджетних коштів, Протягом минулого року залучено 4719,1 тис. грн.

Обговорюючи питання реорганізації Комунального закладу «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги», головний лікар даної установи Любов Коломієць повідомила, що на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» та розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я» виникла необхідність реорганізації лікувального закладу шляхом перетворення його у комунальне некомерційне підприємство. Верховною Радою України розроблений чіткий алгоритм перетворення закладу охорони здоров’я – бюджетної установи у комунальне некомерційне підприємство, якого ми маємо дотримуватися при внесенні змін до установчих документів. Дана реорганізація дасть можливість підвищити рівень медичного обслуговування населення, якість обстеження, діагностики та лікування різних захворювань мешканців Кобеляцького району.

Комісія також проаналізувала та підтримала проекти сесійних рішень щодо затвердження районної Програми зайнятості населення Кобеляцького району на 2018 – 2020 роки та внесення змін до діючої Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції. По даних питання інформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Петренко.

У ході засідання також було розглянуто звернення депутата районної ради Володимира Щербини щодо виділення коштів на придбання обладнання для стоматологічного кабінету Орлицької амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Члени профільної постійної комісії підтримали дане звернення.

Насамкінець, директор Ліщинівського будинку інтернату Анатолій Шкарбан запропонував провести виїзне засідання на базі установи, яку він очолює. Метою проведення даного зібрання буде ознайомлення з роботою будинку інтернату та наданням методичної і практичної допомоги у подальшій роботі центральної районної лікарні по відкриттю на базі паліативного відділення госпрозрахункових ліжок.

Підвівши підсумки роботи засідання, голова постійної комісії Дмитро Омеляненко висловив слова подяки депутатам та запрошеним за плідну роботу.

Питання, які розглянули члени профільної постійної комісії, рекомендовано внести до порядку денного чергової сесії районної ради.