Інформує ОДПІ

КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ ТРИВАЄ: КРЕАТИВ ВІД КРЕМЕНЧУЦЬКИХ ПОДАТКІВЦІВ
Нещодавно за участі в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрія Якименка та першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбувся урочистий виїзд «тематичного» тролейбуса на маршрут.
Андрій Якименко відмітив, що щорічно в Україні з 1 січня проводиться кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Важлива роль в проведені на належному рівні деклараційної кампанії відводиться масово-роз’яснювальній роботі. Громадяни повинні розуміти, що сплата податків –громадянський обов’язок, адже від сплати податків залежить добробут держави, соціальна сфера, культура, освіта, медицина. Традиційно податківці співпрацюють з місцевими засобами масової інформації, які розміщають тематичні інформаціно–роз’яснювальні матеріали, розповсюджують друковану продукцію, розмішують оголошення в громадських місцях тощо. Але в цьому році, крім всього зазначеного, кременчуцькі податківці обрали такий креативний спосіб донести до місцевих жителів інформацію про Деклараційну кампанію. Тепер вулицями міста курсуватиме «тематичний» тролейбус та нагадувати мешканцям і гостям міста про Деклараційну кампанію та важливість сплати податків.

В МІСЬКОМУ ПАЛАЦІ КУЛЬТУРИ ПОДАТКІВЦІ НАГАДУВАЛИ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ
У рамках кампанії декларування доходів громадян, отриманих в 2017 році, кременчуцькі податківці продовжують проводити активну широкомасштабну агітаційно-інформаційну роботу.
Напередодні податківці завітали до палацу культури, де відбувся виступ Національного балету Грузії «Сухішвілі». Побачити виступ цих танцюристів в нашому місті завжди безліч охочих. У зв’язку з цим, фахівці інспекції мали змогу донести до широкого кола мешканців міста Кременчука та ближніх регіонів інформацію про умови декларування доходів та майнового стану, а також щодо термінів подання декларацій.
Податківці вручали роз’яснювальні листівки з питань декларування, можливості отримання податкової знижки, а також подання декларації через Інтернет.
Приємно, що усім учасникам акції сподобався такий незвичайний спосіб привернути увагу до важливості та необхідності декларування доходів. Вони залюбки брали агітаційну продукцію та дякували за корисну інформацію.

КРЕМЕНЧУЦЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРОВЕЛИ СЕМІНАР З КЕРІВНИКАМИ ОСББ
Фахівці Кременчуцької ОДПІ провели семінар для керівників та бухгалтерів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з метою роз’яснення основних аспектів практичного застосування норм податкового законодавства та інформування громадськості з питань подання податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2017 року.
Відкрив семінар в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко, який проінформував про проведення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих в 2017 році. Відмітив, що положеннями Податкового кодексу визначено обов’язок платника податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір.
Тобто, громадяни, які отримували у минулому 2017 році доходи не від податкових агентів, зокрема, від здавання житла в оренду, надання послуг репетиторства іншим громадянам, отримали іноземний дохід (робота за кордоном) тощо зобов’язані до 1 травня цього року, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов’язання. Сума податкового зобов’язання з податку на доходи та військового збору, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня.
Андрій Якименко відмітив, що не зважаючи на те, що обов’язок сплати податків визначений законодавством, на даний час не досить популярним серед містян залишається декларування доходів, отриманих від здавання житла в оренду. Він закликав керівників ОСББ в межах партнерських відносин долучитися до деклараційної кампанії – 2018, проводити агітаційно-просвітницьку роботу щодо декларування доходів громадянами, які здають житло.
На завершення семінару усі бажаючі отримали відповіді на поставлені питання, а також друковану продукцію.

ПРО РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН КРЕМЕНЧУЦЬКОЮ ОДПІ
Протягом січня – лютого 2018 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 5 письмових звернень громадян.
Питання, з якими звернулися громадяни, стосувалися: проведення контрольно-перевірочної роботи – 3 звернення, отримання довідки про доходи – 1 та щодо виконання судового рішення – 1.
Фахівці Кременчуцької ОДПІ приділяють максимум уваги кожному зі звернень, яке надходить. Відтак, у січні-лютому цього року на 1 звернення надано роз’яснення, у 1 випадку підняте питання вирішено позитивно, ще 1 заявнику відмовлено у задоволені його звернення, а 2 звернення переслані за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян».
Протягом січня – лютого 2018 року керівництвом Кременчуцької ОДПІ проведено 2 особистих прийомів за зверненнями громадян, під час яким громадянам надані роз’яснення щодо питань, якими вони цікавилися.
Скарги, заявлені на особистому прийомі, не надходили.
Кременчуцька ОДПІ нагадує. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» кожен громадянин має право направляти до органів фіскальної служби як індивідуальні, так і колективні письмові звернення.
Звертаємо увагу, що звернення повинно містити:
– прізвище, ім’я, по батькові;
– адресу громадянина;
– контактний телефон;
– суть порушеного питання (зауваження, пропозиції, заяви, скарги, прохання або вимоги);
– підпис заявника (заявників) із зазначенням дати;
– надруковано або написано від руки розбірливо й чітко.
Звернення розглядаються та вирішуються в місячний термін від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вчення, – не пізніше 15 днів від дня їх отримання. В цілому термін розгляду звернень не може перевищувати 45 днів.
Для кожного виду звернень установлено особливий порядок розгляду й форми реагування. Відповідь за результатами розгляду звернень в обов’язковому порядку дає той орган, який отримав звернення та до компетенції якого входить вирішення порушених питань, такий орган повинен:
об’єктивно та своєчасно розглянути звернення; перевірити викладені факти; прийняти рішення згідно чинного законодавства та повідомити громадян про наслідки розгляду.
Звертаємо увагу, що звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями. Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором є анонімним і розгляду не підлягає.

УВАГА! СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
04 квітня 2018 року Кременчуцька ОДПІ спільно з громадською організацією «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» та Полтавським представництвом Групи компаній «Баланс» проведе безкоштовний семінар – практикум.
На семінарі будуть розглянуті такі актуальні питання:
• ПДВ.
• Касові нововведення.
• Подання звітності за І квартал 2018року.
• Досвід бухгалтера-практика з навчання фінансової грамотності.
• Огляд новин законодавства.
• Відповіді на запитання
Смінар-практикум відбудеться 04 квітня (середа) 2018 року об 11год. 00хв. за адресою: м.Кременчук,вул.Троїцька,76 (актова зала).
Вхід на семінар-практикум безкоштовний для передплатників видання «Баланс-Клубу». Непередплатниками виднання «Баланс-Клубу» для участі у семінарі-практикумі необхідно зателефонувати менеджерам (067)219-95-25, (0532)63-72-72, (067)405-48-99, (099)177-09-84 – Полтавський обласний осередок громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб.
Телефони для довідок в Кременчуцькій ОДПІ: 74-07-20, 74-23-90

СПИСКИ БОРЖНИКІВ ПОДАТКІВ — УЖЕ НА ПОРТАЛІ ДФС
На офіційному порталі ДФС України розміщено інформацію про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.
Із зазначеними списками можна ознайомитися за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/pereliki-/296361.html

КОЛИ ШТРАФ ЗА ВІДСУТНІСТЬ РЕЄСТРАЦІЇ ПН/РК НЕ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ
Вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування до такої податкової накладної в ЄРПН встановлено п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу.
Пунктом 1201.1 ст. 1201 Кодексу передбачено нарахування штрафних санкцій за порушення граничного строку, визначеного ст. 201 Кодексу, для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, а п. 1201.2 цієї статті — за відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 Кодексу, ПН/РК в ЄРПН.
При цьому абзацом восьмим п. 1201.1 ст. 1201 Кодексу визначено, що у разі реєстрації ПН/РК до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в ЄРПН, штрафні санкції, передбачені п. 1201.2 ст. 1201, не застосовуються.
Тобто якщо платник податку зареєстрував ПН/РК до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в ЄРПН, такий платник несе відповідальність в порядку, визначеному п. 1201.1 ст. 1201Кодексу, у вигляді штрафних санкцій у розмірі від 10 % до 50 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК залежно від порушеного терміну реєстрації.
Відповідно штрафні санкції, визначені п. 1201.2 ст. 1201 Податкового кодексу, до такого платника податку не застосовуються.

ЯКІ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ТА ЗА ЯКИХ УМОВ НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ
З 01.01.2018 р. звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорій фізичних осіб, які визначені п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межа граничних норм:
-для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 га, в селищах — не більш як 0,15 га, в -містах — не більш як 0,10 га;
-для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 га;
-для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га;
-для ведення садівництва — не більш як 0,12 га.
Якщо фізична особа, визначена у п. 281. 1 ст. 281 Кодексу, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі та копію документів, що посвідчують право такої особи на пільгу, (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни, (першої і другої групи)», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім’ї загиблого» тощо) до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання (зміну) земельних ділянок для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватись до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано заяву.
Тобто якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу відповідну заяву, то у поточному році будуть оподатковуватись усі земельні ділянки, які є у власності, крім земельної ділянки, на яку подано заяву у попередніх роках.
Якщо заява подана після 1 травня поточного року, то пільга починає застосовуватись до обраних земельних ділянок з наступного податкового (базового) періоду.

ЗА ЯКИХ УМОВ ФОП ПЛАТНИК ЄП МОЖЕ САМОСТІЙНО (ДОБРОВІЛЬНО) ПЕРЕЙТИ НА СПЛАТУ ЄП, ВСТАНОВЛЕНОГО ДЛЯ ІНШИХ ГРУП?
Відповідно до п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.
Фізичні особи – підприємці мають можливість відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ подати заяву до контролюючого органу особисто або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Заява подається за формою затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675.
При цьому можливість подання заяви засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб наразі не реалізована.

ЯКІ СТАВКИ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДО ЗАДЕКЛАРОВАНИХ ДОХОДІВ, ОТРИМАНИХ У 2017 РОЦІ
Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що ставки податку на доходи фізичних осіб, які застосовуються до доходів, отриманих у 2017 році, наступні:
-18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.5 Податкового кодексу України) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;
-18 відсотків бази оподаткування до перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, які встановлені на 1 січня звітного року;
-18 відсотків – для пасивних доходів, крім зазначених у підпунктах 167.5.2 та 167.5.4 ПКУ;
-9 відсотків – для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток;
-5 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV ПКУ;
-5 відсотків – для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);
-0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV ПКУ.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ НЕОБХІДНО ПОДАТИ ДО ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ СПЛАЧЕНИХ ПРОЦЕНТІВ ПО ІПОТЕЧНОМУ КРЕДИТУ
Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що платник податку-резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки, а саме:
– кредитний договір та нотаріально завірений договір іпотеки;
– відповідні платіжні документи, у яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок, засвідчений відбитком печатки каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
– паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.
Оригінали документів не подаються до контролюючого органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.
Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та у межах його повноважень, визначених законодавством, пред’явити документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчислення і сплату податку, та підтвердити необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи.
Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум, необхідно подавати до державної податкової інспекції копії зазначених документів.
Крім того, з 1 січня 2017 року скасовано обмеження щодо суми коштів та враховуються фактично понесені платником податку витрати. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 Податкового кодексу України.
Звертаємо увагу, що граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2017 рік – 31 грудня 2018 року. Декларацію про майновий стан і доходи платникам податку необхідно подати до державної податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації). Право на отримання податкової знижки у 2018 році щодо витрат, понесених у 2017 році, на наступний рік не переноситься.

СУМА ПРОЩЕНОГО (АНУЛЬОВАНОГО) КРЕДИТУ ПІДЛЯГАЄ ОПОДАТКУВАННЮ
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (пп.”д” пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ). Тобто у 2017 році – 800 гривень.
При цьому кредитор зобов’язаний поінформувати платника податку – боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.
Боржник самостійно сплачує податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у порядку, визначеному ПКУ, такий кредитор зобов’язаний виконати всі обов’язки податкового агента щодо зазначених доходів.

ХТО З ЧЛЕНІВ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА НЕ СПЛАЧУЄ ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК
Відповідно до пп. 4 та 5 прим. 1 частини четвертої Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Згідно із змінами, внесеними Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» до Закону № 2464, особи, зазначені, у пп. 4 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, звільняються від сплати за себе ЄВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм частини четвертої ст. 4 Закону № 2464 Пенсійний фонд України листом від 05.12.2017 № 38450/03-13 надав перелік осіб, які звільняються з 01.01.2018 від сплати ЄВ.
Отже, звільняються від сплати ЄВ ФОП, в тому числі ФОП – платники ЄП, та члени фермерського господарства, які:
отримують пенсію за віком (у тому числі на пільгових умовах (передбачених частинами другою та третьою ст. 114, п. 2 розд. XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1058));
– отримують дострокову пенсію (у тому числі на пільгових умовах (передбачених частиною п’ятою ст. 115, п. 7 прим. 2 розд. XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1058));
– отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку (у тому числі на пільгових умовах (передбачені ст. 55 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»));
– особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;
– досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).
Зазначена пільга не поширюється на осіб які:
– отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058;
– отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058.
Якщо члени фермерського господарства одночасно є застрахованими особами і за них роботодавцями сплачується єдиний внесок із суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», та/або суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, такі члени фермерського господарства не є платниками єдиного внеску в розумінні п. 5 прим 1. частини першої ст. 4 Закону № 2464.

ДЕКЛАРАЦІЙНА КАМПАНІЯ – 2018: ОПОДАТКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ПАЇВ
Спеціальні норми, які стосуються оподаткування саме доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), містяться в п. 170.1 Податкового кодексу, відповідно до якого податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (пп. 170.1.1 ПК). Доходи від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю) оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ПК, тобто 18 %.
Обов’язкове подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) громадянами виникає, зокрема, у разі отримання у 2017 році доходів від оренди майна фізичної особи, в тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. Тобто, власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нараховувати та сплачувати в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання.
Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (ставка ПДФО – 18 відсотків).
Крім того, з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) стягується також військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
Нагадаємо: деклараційна кампанія 2018 року, яка триває з 1 січня 2018 року по 02 травня 2018 року, пов’язана з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб вимог Податкового кодексу України. Детальніше про порядок декларування за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/poryadok-deklaruvannya-dohodiv-gromadya/

ЩОДО ВИДАЧІ ЛІЦЕНЗІЙ НА РОЗДРІБНУ ТОРГІВЛЮ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ І ТЮТЮНОВИМИ ВИРОБАМИ ТА ЗАСТОСУВАННЯ РРО
Листом Регуляторно-правового Департаменту ДФС України від 19.02.2018 року № 358/99-99-01-01-18 надано роз’яснення стосовно видачі ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами та застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Законом України від 28.12.2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Закону від 19.12.1195 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», згідно з якими пиво віднесено до алкогольних напоїв.
Згідно зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 року №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000р. №1336», пункт перший викладено в новій редакції.
Відповідно до нової редакції пункту першого здійснення торгівлі пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок без застосування реєстраторів розрахункових операцій, не передбачено.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПДВ!
Прес-служба ДФС України повідомляє, що з метою реалізації норм пункту 201.16 статті 201 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 № 2245-VIII відбудеться технологічні та регламентні роботи в автоматизованих системах ДФС, у зв’язку з чим о 23 годині 00 хвилин 20 березня 2018 року тимчасово буде припинено роботу Єдиного реєстру податкових накладних та деяких електронних сервісів для платників податку на додану вартість в ІТС «Електронний кабінет».
Функціонування ЄРПН та електронних сервісів буде відновлено після завершення технічних робіт, але не пізніше 10 години 00 хвилин 22 березня 2018 року.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР
Вівторок, 20 березня 2018
Останній день подання
податкової декларації з ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
податкової декларації рентної плати за лютий з розрахунком:
рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за лютий у разі неподання податкової декларації на 2018 р.
звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за лютий, декларації акцизного податку за лютий
Останній день сплати
авансового внеску з єдиного податку за березень платниками, віднесеними до першої та другої груп
єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за лютий (крім гірничих підприємств)
Середа, 21 березня 2018
Останній день подання
• заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІ кварталу

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 20.03.2018