КРЕМЕНЧУЦЬКІ ПОДАТКІВЦІ РОЗПОВІЛИ ЖУРНАЛІСТАМ ПРО «КАМПАНІЮ ДЕКЛАРУВАННЯ»

У Кременчуцькій ОДПІ відбулась прес-конференція. Тема для спілкування з медійниками актуальна та важлива. Сьогодні у громадян виникає безліч питань щодо подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи.
Кому необхідно подати таку декларацію, в які терміни та способи подання декларації – про усе це розповів виконуючий обов’язки начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко.
Податківець звернув увагу представників ЗМІ на те, що громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи, розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов’язані подавати річну декларацію – для них граничний термін – до 1 травня та осіб, які мають право подати декларацію добровільно (на отримання податкової знижки) – граничний термін – 31 грудня.
Звернув увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать: доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, надання репетиторських послуг, надання послуг ведучих, музикантів під час приватних урочистих чи розважальних заходів, від надання послуг ремонту або будівництва тощо); спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи.
Андрій Якименко повідомив, що фахівці податкової нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи, відмітивши, що консультації та бланки декларацій безкоштовні.
Крім того, проінформував, що подається податкова декларація за вибором платника податків в один із таких способів: особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДФС «Електронний кабінет».
Андрій Якименко звернув увагу журналістів, що Кременчуцькою ОДПІ започатковано проведення для суб’єктів господарювання тренінгів-навчань з питань подання звітності в електронному вигляді та, користуючись нагодою, запросив усіх охочих на практичні навчання, які будуть проводяться щосереди в центрі обслуговування платників інспекції.
Керівник податкової відмітив, що на сьогодні громадяни ще не проявляють активності. За 2 місяці деклараційної кампанії подана лише 731 декларація (протягом минулого року було подано 12 339 податкових декларацій) та закликав громадян за залишати подання декларацій на останні дні.

ПЕРШИЙ ТРЕНІНГ З ЕЛЕКТРОННОГО ЗВІТУВАННЯ ПРОВЕЛИ ПОДАТКІВЦІ МІСТА
По-перше, учасників тренінгу ознайомили з електронним сервісом «Електронний кабінет платника», який складається з двох функціональних частин: відкрита (загальнодоступна) та приватна (особистий кабінет) та працює цілодобово, у режимі реального часу на безоплатній основі через мережу Інтернет без встановлення спеціального програмного забезпечення.
Податківці розповіли і практично показали як саме відбувається процес електронного звітування.
Платники, які виявили бажання навчитися «звітувати електронкою», під керівництвом фахівців податкової пройшли по кроках процес звітування: від процедури надсилання заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів, до перегляду раніше поданої податкової звітності.
Прикро, що після непоодиноких нарікань на черги в податковій під час звітного періоду, бажаючих відвідати тренінг та освоїти процес електронного звітування виявилося небагато. Але ми впевнені, що число бажаючих оцінити переваги подання електронної звітності на власному досвіді, буде впевнено збільшуватися.
Чекаємо на Вас щосереди з 10:00 год. до 11:00 год. на тренінгах з питань подання звітності в електронному вигляді у центрі обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ за адресою: м.Кременчук, вул. Троїцька, 76.

ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ КОБЕЛЯЧЧИНИ МОБІЛІЗОВАНО ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ 6 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ
За січень-лютий 2018року платниками податків Кобеляччини до державного бюджету мобілізовано 6млн. 117тисяч грн. Одним із основних джерел наповнення державної казни залишається ПДВ, якого за перший місяць року вже надійшло 2,2 млн. гривень. Також основними джерелами поповнення державного бюджету є: податок на доходи фізичних осіб – 2,4млн. грн.; військовий збір – 710тис..грн.; податок на прибуток 460тис.грн.; рентна плата – 149 тис. грн.; екологічний податок – 60тис.
Завдяки сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань, темп зростання платежів зафіксовано за всіма бюджетоутворюючими податками.

ХТО МАЄ ПРАВО ПІДПИСУВАТИ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.
Згідно зі ст. 207 Цивільного кодексу правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.
Таким чином, податкова накладна підписується особою, уповноваженою на це установчими документами платника податку, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.

РЕКВІЗИТ «ДАТА ПОДАННЯ» ДЕКЛАРАЦІ/ НЕ СПІВПАДАЄ З ДАТОЮ ЇЇ ФАКТИЧНОГО ПОДАННЯ: ЧИ ВИЗНАЮТЬ ЗВІТНІСТЬ
Якщо реквізит «дата подання» не співпадає з датою фактичного подання декларації (тобто декларація надрукована раніше, ніж подана), контролюючий орган зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови:
-у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв’язку, — протягом п’яти робочих днів з дня її отримання;
-у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника — протягом трьох робочих днів з дня її отримання.

НАДАВАЛИ РЕПЕТИТОРСЬКІ ПОСЛУГИ-ЗАДЕКЛАРУЙТЕ СВОЇ ДОХОДИ
Вчителі та викладачі, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надавали в минулому році репетиторські послуги, повинні задекларувати свої доходи. До репетиторських послуг належить підготовка дітей до незалежного тестування, вступу до навчальних закладів, виконання курсових, дипломних робіт тощо.
Як зазначають податківці, зазначеним громадянам необхідно до 1 травня 2018 року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою за ставкою 18% та військовий збір – 1,5%.
Декларацію можна подати особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису. Використанням сервісу «Електронний кабінет платника» дає змогу отримати інформацію про суми нарахованих доходів та утриманих податків, необхідних для заповнення декларації, та зекономити свій час, подаючи звітність без відвідування органу ДФС.

ПОРЯДКИ ЩОДО ЗУПИНЕННЯ РЕЄХСТРАЦІЇ ПН/РК В ЄРПН УЖЕ ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядки з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зазначеною постановою затверджено:
Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;
Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Установлено, що платники ПДВ, у яких до 01.12.2017 р. зупинено реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу, що діяв до набрання чинності Законом України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», та які станом на 01.12.2017 р. не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних/розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних/розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.
Визнано такими, що втратили чинність власні постанови від 29.03.2017 р. № 190 та від 04.07.2017 р. № 485.
Постанова набирає чинності через 15 днів з дня опублікування.

ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМЦЯ ПРИЗУПИНЕНО: ЧИ ДРУКУВАТИ ФІСКАЛЬНІ ЧЕКИ
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та / або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карт, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані щодня друкувати за допомогою РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки при здійсненні розрахункових операцій.
Під час призупинення діяльності підприємця, за відсутності здійснення розрахункових операцій, фіскальні звітні чеки не друкуються.
ЧИ МОЖЕ БУТИ «ЄДИННИКОМ» І ГРУПИ ФОП, ЯКА ЗДІЙСНЮЄ РОЗДРІБНИЙ ПРОДАЖ ТОВАРІВ У МАГАЗИНІ НА ТЕРИТОРІЇ РИНКУ
Відповідно до норм п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу до першої групи платників єдиного податку належать фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис грн.
Пунктом 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 р. № 209, визначено, що торгове місце — це площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо.
До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.
Таким чином, фізична особа — підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, розташованому на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР
Середа, 7 березня 2018
Останній день сплати
• податку на прибуток підприємства за 2017 р.
• частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за 2017 р.
Понеділок, 12 березня 2018
Останній день подання
• звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за лютий (форма № 1-РС)
• звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за лютий (форма № 2-РС)
• звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за лютий (форма № 3-РС)
• звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за лютий (форма № 1-ОА)
• звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за лютий (форма № 1-ОТ)

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 06.03.2018