28 лютого голова районної ради Володимир Кішінський провів нараду по питанню узгодження дій по будівництву полігону твердих побутових відходів на території Кобеляцького району

Метою даного зібрання було посилення координації спільних дій в напрямку співробітництва громад у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

Участь у нараді взяли голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, заступники голови райдержадміністрації Жанна Шевцова та Володимир Катишков, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, Канавський сільський голова Сергій Гнатенко, Василівський сільський голова Микола Блискун, Іванівський сільський голова Володимир Демченко, Сухинівський сільський голова Ігор Рябека, Дашківський сільський голова Олександр Калантиря та Красненський сільський голова Галина Зайченко.

Учасники наради обговорили питання організації на території, перелічених вище сільських рад, роздільного збору та вивезення твердих побутових відходів.

Підсумовуючи його обговорення, голова районної ради Володимир Кішінський наголосив, що з 1 січня 2018 року вступила в дію заборона щодо захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. З урахуванням прийнятих змін у Законі України «Про відходи», перед органами місцевого самоврядування стоїть досить нелегке завдання – створити систему поводження з відходами, яка мінімізує їх захоронення.

Також очільник району надав пропозицію створити комунальне підприємство на основі міжмуніципального співробітництва, яке буде займатися вивезенням та сортуванням ТПВ. Запропонував розпочати роботу по проведенню сходок на території сільських рад із залученням депутатів місцевих рад та керівників району. Окрім того, долучити до роботи спеціалістів Полтавського національного технічного університету, які будуть здійснювати роботи з розробки паспортів місць виділення відходів (звалищ і полігонів відходів), містобудівної документації, схем санітарного очищення населених пунктів, логістичних схем маршрутів руху сміттєзбиральної техніки та проводитимуть техніко-кошторисний розрахунок.