Проблема утилізації твердих побутових відходів є актуальною для Кобеляцького району

14 лютого голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський взяв участь у нараді по питанню поводження з твердими побутовими відходами на території району, яку провела голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко.

На засіданні були присутні заступники голови райдержадміністрації Жанна Шевцова та Володимир Катишков, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, очільники територіальних громад району та представники засобів масової інформації.

Кандидат технічних наук, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Полтавського національного технічного університету Оксана Ілляш презентувала стратегію поводження з твердими побутовими відходами в Полтавській області на 2017 – 2020 роки та практичні рекомендації стратегії для органів місцевого самоврядування.

У своєму виступі Оксана Ілляш розповіла про види робіт і сертифіковані організації, які можуть здійснювати роботи з розробки паспортів місць виділення відходів (звалищ і полігонів відходів), необхідність розробки містобудівної документації, схем санітарного очищення населених пунктів, логістичних схем маршрутів руху сміттєзбиральної техніки та техніко-кошторисний розрахунок, який необхідний для проведення робіт з удосконалення діючих звалищ ТПВ.

По завершенню засідання голова районної ради Володимир Кішінський запропонував сільським головам для реалізації проекту по будівництву полігонів твердих побутових відходів скористатися методологію міжмуніципального співробітництва, що в свою чергу дозволить ефективніше вирішити спільні проблеми. шляхом об’єднання кількох фінансових ресурсів. Ще одним методом для реалізації  даного проекту є залучення коштів з бюджетів різних рівнів.

Очільники територіальних громад з розумінням віднеслися до даної проблеми. То ж найближчим часом районна рада ініціюватиме будівництво двох полігонів твердих побутових відходів загальнорайонного значення.