Зустріч з ветеранами органів місцевого самоврядування

Зустріч з ветеранами органів місцевого самоврядування

3 грудня, напередодні Дня місцевого самоврядування, за ініціативи Кобеляцької районної ради в Будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Касьяна під головуванням голови районної ради Василя Мирошнеченка відбулося засідання круглого столу на тему «Місцеве самоврядування: історія, сучасність та перспективи розвитку», в якому взяли участь ветерани органів місцевого самоврядування Кобеляцького району та працівники виконавчого апарату районної ради.

Наполегливою працею колишніх очільників та секретарів місцевих рад чимало зроблено для становлення та розвитку самоврядності у районі. Багато з них і зараз приймають активну участь у житті своїх територіальних громад.

На початку засідання голова районної ради  Василь Мирошнеченко зробив екскурс в історію та охарактеризував роботу районної ради і проблеми, що склалися на сучасному етапі.

«Головною метою діяльності органів місцевого є, насамперед, зростання добробуту населення.  Як стверджує розвиток подій, у найкоротші терміни повинні бути прийняті відповідні закони, які розширять і повноваження, і можливості територій. Місцеве самоврядування – це, в першу чергу, повноваження, фінанси і відповідальність. Позбавивши територіальні громади фінансування, держава не дає змоги йому ефективно розвиватись. Треба забувати про політику і діяти виключно в інтересах громади, враховуючи в, першу чергу, економічні чинники і інтереси громади.  

Вся діяльність органів місцевого самоврядування повинна здійснюватись під пильним оком громадськості, коли громадяни через різні громадські формування контролюють чиновників, а також акцентують увагу на ті чи інші проблеми, які необхідно вирішувати.

Але місцеве самоврядування стає успішним не тільки в залежності від забезпечення фінансовими та матеріальними ресурсами. Головна роль належить людям, їхньому бажанню бачити своє село, місто, вулицю комфортними для проживання. А тому головне – забезпечити ефективну участь населення у вирішенні місцевих проблем, – зазначив голова ради. З нагоди свята висловив особливі слова вдячності за сумлінну працю людям, для яких служба на благо розвитку району, стала справою всього життя.

Під час засідання, що відбулося у щирій та дружній атмосфері, присутні мали змогу у форматі відкритого діалогу обговорити досягнення та перспективи розвитку органів місцевого самоврядування. Ветерани органів місцевого самоврядування, яким доводилося розбудовувати інститут місцевого самоврядування Кобеляцького району в нелегкі часи, поділилися своїм досвідом роботи із молодими колегами. Так, Раїса Бобошко, колишня керуюча справами райвиконкому наголосила, що перш за все необхідно пам’ятати: будь-які рішення влади мають бути зорієнтовані на людей, на покращення їхнього добробуту та якості життя. Від імені своїх колег – ветеранів висловила щиру вдячність ініціаторам і організаторам круглого столу. Володимир Чернявський, який працював заступником голови виконкому районної ради, головою райвиконкому,  наголосив, що робота в органах місцевого самоврядування почесна, але разом з тим надзвичайно відповідальна справа, головне в якій – уміти почути думку громади та налагодити конструктивний діалог між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади. Валентина Рибалко, яка тривалий час працювала на посаді секретаря Іванівської сільської ради, а зараз є головою Жіночої ради в с. Іванівка, зазначила, що запорукою ефективної роботи в органах місцевого самоврядування є самоорганізованість та дисципліна, а також бажання зробити життя територіальної громади кращим. Станіслав Пуха, який теж присвятив своє життя служінню громаді – був обраний Білицьким селищним головою, наголосив, що запорукою успішного вирішення будь-якої проблеми, є взяття на себе відповідальності. На ролі жінки у місцевому самоврядуванні наголос зробила Катерина Стрельник, колишній Червоноквітівський сільський голова. Своє слово також сказали Іван Пасько, колишній Кобеляцький міський голова, Віра Мисек, колишній секретар Вільховатської сільської ради, Кирило Проскурня, колишній Дрижиногреблянський сільський голова, Михайло Лисак, колишній Жуківський сільський голова.

Виступи ветеранів органів місцевого самоврядування засвідчили, що традиції роботи органів місцевого самоврядування Кобеляцького району є незмінними: за будь-яких умов працювати в ім’я та на благо добробуту територіальної громади.

У ході заходу всі присутні пом’янули хвилиною мовчання людей, які в різні часи працювали на службі в громади, та які вже відійшли за межу Вічності.

Підбиваючи підсумки засідання «круглого столу» голова районної ради Василь Мирошнеченко зазначив, що цінність проведеного заходу полягає в тому, що відбувся справжній діалог поколінь – досвідчених мудрих ветеранів органів місцевого самоврядування та молодшого покоління.

Голова районної ради привітав усіх присутніх із нагоди свята, побажав щасливого довголіття та висловив щиру вдячність за активну громадську позицію, самовіддану працю на благо району.

Потому, присутніх привітали майбутні представники Кабінету Міністрів України, депутати та голови рад усіх рівнів. Для цього запросили вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Касьяна під керівництвом його директора Галини Сабадир.

Спілкування тривало за чашкою чаю у невимушеній обстановці.  Напротязі зустрічі учасники засідання мали змогу переглянути слайд-шоу з фотографій минулих років. Їх люб’язно надали колишній голова райвиконкому Володимир Чернявський, колишній голова районної ради Віктор Радченко, директор музею літератури і мистецтва Тетяна Чешко, колишній секретар райвиконкому, голова районної громадської організації ветеранів органів місцевого самоврядування та державної служби «Ветеранська дружба» Раїса Бобошко, колишній завідуючий фінансовим відділом районної ради Петро Вакуленко та ін.

Ветерани самоврядування залишилися задоволеними за увагу з боку влади та за організовану на достойному рівні зустріч.