Засідання постійних комісій до 40 сесії

26 серпня під головуванням Таміли Шевченко відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, з питань депутатської діяльності, регламенту, забезпечення законності і правопорядку, з питань промислової політики, підприємництва, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства.

У роботі комісій взяли участь голова районної ради Василь Мирошнеченко, його заступник – Ганна Кондратьєва, заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко, начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Кобеляцького районного управління юстиції Ніна Комісар.

Першим питанням депутати розглянули лист Бутенківської сільської ради. На думку сільського голови Миколи Скрильника, договір оренди землі, укладений між Кобеляцькою райдержадміністрацією та ТОВ «Агрофірма Ворскла», необхідно достроково припинити. Причиною є заборгованість по внесенню орендної плати даним землекористувачем за користування землями запасу площею 129,46 га. Виплата проводиться без індексування на коефіцієнт індексації 1,756. Крім того, дана земельна ділянка передана в оренду для ведення фермерського господарства, що дало можливість отримати її без проведення аукціону. У разі припинення договору оренди землі, у планах сільської ради надати дані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства учасникам антитерористичної операції на сході країни. 

Точку зору по піднятій проблемі висловили заступник начальника відділу Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Наталія Кулик, завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Ярослава Бут, голова міжфракційної депутатської групи «Рідний край» Анатолій Таранушич. У підсумку депутати вирішили звернутися до відповідних правоохоронних органів району з проханням надати правову оцінку наведеній ситуації.

Потому було заслухано звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2015 року, який висвітлив начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко. Він же озвучив пропозиції щодо виділення додаткових коштів районного бюджету головним розпорядникам. Сума, яка пропонується до розподілу, становить 562 тис. 147 грн. 

Проект Положення про електронну Дошку пошани Кобеляцького району Полтавської області представив начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном (координатор проектів та інвестиційних програм) Анатолій Кучеренко. За його словами, електронна Дошка пошани є відзнакою районної ради, що засвідчує визнання заслуг громадян перед Кобеляччиною, засновується з метою відзначення їх досягнень, поширення передового досвіду роботи. До неї можуть бути занесені громадяни України, життя яких пов’язане з районом та які зробили вагомий особистий вклад у розбудову демократичної держави, розвиток місцевого самоврядування, реалізацію державної політики в економічній, гуманітарній, науково-технічній, соціально-культурній, суспільно-політичній та інших сферах життєдіяльності територіальних громад краю, виявили мужність і героїзм при виконанні військового обов’язку, силу духу при надзвичайних ситуаціях, відзначилися благодійною діяльністю, активною участю у громадському житті, сприяли популяризації Кобеляччини в Україні та за її межами.

По питанню затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок площами 2,94 та 3,34 га, наданих в оренду громадянці Норці Зінаїді Антонівні для ведення фермерського господарства на території Дрижиногреблянської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області інформував присутніх голова постійної комісії районної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Жук.

Проекти рішень по всіх питаннях порядку денного депутати одноголосно рекомендували внести на розгляд сорокової сесії районної ради шостого скликання.