Василівський садочок

«МАЛЯТКО» ЗАПРОСИЛО МАЛЮКІВ

Коли Василівський сільський голова Микола Блискун запросив на відкриття дошкільного навчального закладу, відразу пригадались події кількарічної давності. На той час громада визначила головний пріоритет у своїй роботі й розглядала різні варіанти – для майбутнього дитсадка. Тоді волею випадку і я потрапила в приміщення колишнього дитсадка, яке було без вікон і дверей, а через дірки в покрівлі можна було дивитись на небо.

Минулої середи, коли дороги знову привели у Василівку, моєму здивуванню не було меж: розвалля, в повному розумінні слова, перетворилось на сучасну будівлю, стало окрасою села. І то був лиш початок  приємним емоціям.

Не можна було відвести очей від святково одягнених майбутніх вихованців (на більшості яскраві вишиванки, дівчатка — у віночках), а вони ще не звикли бути у центрі уваги, горнулись до батьків, відверталися від фото й відеокамер. Святковий настрій їм дарували вихованці районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Безумовно, ця подія впишеться в історію села: саме в день 25ї річниці Незалежності України відкрито дитсадочок «Малятко» на 25 місць, а привітати малюків, їх батьків і всю громаду прибуло багато гостей.

Голова райдержадміністрації Таміла Шевченко зазначила:

— У Василівці сьогодні особливий день. Радіють і діти, і дорослі, бо врешті збулася мрія: мати в своєму селі сучасний дошкільний навчальний заклад.

Особливі слова подяки за те, що мрії стали дійсністю, заслуговує сільський голова Микола Блискун, який доклав найбільше зусиль. Підтримали добру справу спонсори — ТОВ «АФ «Добробут» (генеральний директор Олександр Коваленко) і ТОВ «АФ «Колос» (Царичанський р-н) (директор Петро Горбатюк). Спонсорську допомогу надало ПАТ «Придніпровський спецкар’єр» (директор Олександр Шандра). Не залишились осторонь батьки, жителі села.

Це свідчення того, що спільними зусиллями можна вирішити будь-яку справу. На приміщення використано кошти в сумі 997,6 тисяч гривень. Із сільського бюджету використано більше 800 тисяч гривень. Враховуючи активну позицію сільради, депутати районної ради виділили з районного бюджету 200 тисяч гривень — на придбання меблів, посуду, котла для опалення та ін.

І на свято районна влада приїхала з подарунками: вручили завідуючій дитсадком пилосос і м’ясорубку, а дітям передали багато іграшок. З такими ж подарунками прибули й представники агрофірм-спонсорів: «Добробут» і «Колос». Гостинці у вигляді екологічно чистих продуктів отримали діти від голови правління СК «Радянський» Миколи Андрієнка (кавуни й дині) та односельця, пасічника любителя Олексія Бондаренка (мед).

— Дійсно, дуже складно розпочинались роботи по відновленню дитсадка, — сказав голова районної ради Володимир Кішінський. — Але все це вже в минулому. І можна братись за нові проекти.

Хронологію подій розповів сільський голова Микола Блискун:

— Дитсадок у селі був збудований у 1958 році. Та через проблеми з фінансуванням він припинив роботу на початку 2000х років.

У 2012 році на сесії сільської ради було прийнято Програму соціально-економічного розвитку, одним з пунктів якої було відкриття дитсадка, проектно-кошторисна вартість якого за підрахунками спеціалістів складала 670 тисяч гривень.

На рахунку сільської ради були такі кошти, але казначейство (це багато хто пам’ятає) перерахунків не проводило. Під час виїзного прийому в Кобеляках одним з колишніх керівників обласної ради попросив посприяти в проведенні розрахунків, а у відповідь почув: «Не обіцяю. Це дуже дорого для 25 дітей». Зауважте, грошей я не просив. Сільрада мала власні.

Час ішов. Змінювались ціни на матеріали й послуги. У 2014 році вартість об’єкту складала 812 тисяч гривень. Освоїти вдалось 114 тисяч гривень.

У 2015 році довелось  виготовляти нову проектно-кошторисну документацію. На щастя, останній раз. Будівельники ПП «Рембудсервіс-Т» (Олег Калюжний) приступили до виконання робіт. На завершальному етапі долучились працівники ТОВ «Кобеляки Будсервіс» (Олександр Чинін).

Велику допомогу в облаштуванні території надали місцеві жителі — учасник АТО Вадим Ніколенко, Валерій Кириленко, підприємець Сергій Гергенкоп, ФГ «ВекторАгро» (Віктор Середа), ФГ «Сильне братство» (Леонід Горденко), а також мами Олена Кулик, Вікторія Франчук, інші сім’ї.

Щиро дякувала їм завідуюча дитсадком Оксана Блискун, якій урочисто вручили символічний ключ.

Та не в усіх того дня був гарний настрій. Серед вихованців нового дитячого садка «Малятко» буде Влада — донька загиблого учасника АТО Григорія Кошлатого. Її мама висловила впевненість, що дитсадок стане другою домівкою для хлопчиків і дівчаток, де їм буде весело і цікаво.

Діти з нетерпінням чекали хвилину, коли гості переріжуть традиційну стрічку і відчинять двері в неповторний світ дошкільної освіти. Та за традицією першим у приміщення пустили кошенятко, і відчинили двері для всіх бажаючих. Діти відразу зацікавились іграшками, а дорослі захоплювались умовами, які створені для виховання, розвитку й навчання малюків.

Днями «Малятко» отримає ще один подарунок: за сприяння народного депутата України Андрія Реки на території дитсадка буде встановлено сучасний дитячий майданчик.

Наталя ПУЗИНА