Творчі зустрічі

Талановиті люди кобеляччини.

4 серпня виконуюча повноваження голови Кобеляцької районної ради Ганна Кондратьєва взяла участь у творчій зустрічі з Заслуженим енергетиком України, Почесним енергетиком України, Казахстану та СНД, Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, Академіком Академії наук України, Народним депутатом України II скликання, уродженцем селища Білики Магдою Іваном Івановичем.

Організаторами даного заходу були члени громадських організацій «Просвіта», «Літератор», «Кобеляцький краєзнавець» та інші.

Іван Іванович ознайомив присутніх зі своєю біографією, трудовою діяльністю, творчими досягненнями, депутатською та громадською діяльністю.

– «Ви є автором 4 книг, більше 80 статей з питань будівництва, експлуатації та економіки енергетичних об'єктів та понад 24 винаходів. Ви досвідчена людина, яка добре знає свою справу Я пишаюся такими неординарними та творчими людьми, які прославляють кобеляцький край», – наголосила Ганна Кондратьєва вітаючи гостя.

Із великим задоволенням присутні задавали запитання Івану Івановичу, які стосувалися діяльності уряду, розвитку промисловості та енергетики України та інші.

Насамкінець голова громадської організації «Літератор» Леонід Митько порядкував гостеві за цікаву зустріч та наголосив, що подібні заходи відбуваються щомісячно. Наступна зустріч відбудеться найближчим часом із юним жителем міста Кобеляки, вихованцем будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Касьяна – Денисом Татушенко.

А літератор, краєзнавець та дослідник Валентин Голяник подарував Івану Івановичу власні книги.

 

Довідково:

МАГДА ІВАН ІВАНОВИЧ

Народився 27 листопада 1934 року в селищі Білики Кобеляцького району Полтавської області.

По закінченню Харківського політехнічного інституту був направлений на роботу в енергетичну галузь, яка на той час бурхливо розвивалась. Працював інженером, старшим інженером електричного цеху на Придніпровській ТЕС, а потім старшим виконробом – головним інженером електромонтажної дільниці на Криворізькій ТЕС.

Із пуском Криворізької ТЕС працював заступником начальника, начальником електричного цеху. У 1974 р. був призначений директором цієї електростанції. Під його керівництвом станція досягла потужності 3000 МВт та стала на той час найпотужнішою електростанцією в Європі.

Досвід, знання справи та організаторський талант стали підставою для призначення І.І. Магди в 1977 р. генеральним директором виробничо-енергетичного об'єднання "Дніпроенерго" у м. Запоріжжя. Під його керівництвом були побудовані енергоблоки потужністю 800 кВт на Запорізькій ТЕС і перший енергоблок у 1 млн. кВт на Запорізькій АЕС, набуває розвитку сільська енергетика Запорізької, Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

У 1986 р. І.І. Магда призначається заступником міністра енергетики УРСР. Був направлений на ліквідацію аварії на ЧАЕС. Протягом майже двох років безпосередньо керував будівництвом електричних мереж у зоні аварії.

Уряд тричі направляв І.І. Магду в Афганістан для участі в ліквідації наслідків бойових дій, а в грудні 1988 р. йому довелося взяти участь й у ліквідації наслідків землетрусу в Вірменії.

Неодноразово обирався депутатом обласних, районних та міських рад народних депутатів. На виборах до Верховної Ради України у 1994 р. одержав перемогу в першому турі голосування.

У 1994-1998 рр. – член парламентської фракції "Єдність", член Комітету з фінансової та банківської діяльності. Безпосередньо брав участь у прийнятті Конституції України, Закону "Про електроенергетику". Виступав за змішану систему виборів.

З 1998 р. працює на підприємствах Мінпаливенерго. Підтримує зв'язки з народними депутатами через клуб "Парламент" та Асоціацію народних депутатів України. На громадських засадах працює заступником голови Ради старійших енергетиків України. Вів викладацьку роботу в інститутах, підготувавши при цьому більше 300 студентів для галузі.

Країна високо оцінила заслуги І.І. Магди. Він кавалер орденів Леніна, Жовтневої революції, Трудового червоного прапору, Дружби, За заслуги III ст. і трьох медалей. Відзначений Почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

Майстер спорту з класичної боротьби.