Травми на виробництві

Травмовані на виробництві під захистом Фонду.

Минуло 12 років, як набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Дія цього Закону поширюється на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від їх форм власності та господарювання (далі – підприємства), у фізичних осіб, на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності.

Для страхування від нещасного випадку  на виробництві не потрібно згоди або заяви працівника. Страхування здійснюється в безособовій формі. Управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців.

За останні 20 років  багато підприємств Кобеляцького району  припинили свою діяльність, але потерпілі  від нещасного випадку на цих підприємствах і сьогодні вчасно отримують щомісячні страхові виплати та  постійно перебувають під соціальним захистом Фонду.

У відділенні виконавчої дирекції Фонду в Кобеляцькому районі  перебувають на обліку 127  потерпілих на виробництві.  Найбільше потерпілих на виробництві з підприємств: ВАТ “Ліщинівка” -13; СП “Кобеляцький цукровий завод” – 5; СТ “Будівельник”  – 4.

У разі настання страхового випадку наше відділення Фонду своєчасно та в повному обсязі відшкодовує шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які мають на це право:

– допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності  або смерті потерпілого;

– щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

– страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу  нижчеоплачувану роботу;

– страхову виплату потерпілому під час його професійної реабілітації;

– щомісячну страхову виплату особам,  які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

– відшкодування вартості  ритуальних послуг, пов’язаних  з похованням померлого.

Крім відшкодування матеріальної шкоди потерпілим на виробництві  відділенням проводиться робота по забезпеченню медико-соціальної реабілітації, відновлення здоров’я та працездатності потерпіли.

Щороку  інваліди від трудового каліцтва оздоровлюються в таких санаторно-курортних закладах України, як «Полтава – Крим», «Гурзуфський», «Прометей»,  «Арктика» АР Крим та інших.  В 2013 році  таке лікування вже надано шести   інвалідам на суму 66 тис.грн.

У 2012 році  12 потерпілих відповідно до висновків МСЕК забезпечено протезно-ортопедичними виробами на суму 30 тис.грн.

11  інвалідам відшкодовано вартість за проведене   стаціонарне та амбулаторне лікування за рахунок коштів Фонду.

6 потерпілих отримували виплати на спеціальний медичний, постійний сторонній догляди та побутове обслуговування.

2 інвалідів отримували компенсацію на бензин та транспортне обслуговування.

Фондом фінансуються пенсії по інвалідності, внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії, у зв’язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Станом на 1 серпня 2013 року, 87 потерпілих на виробництві та 6 утриманців отримують  страхові виплати, передбачені Законом України  «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Протягом 2012 року потерпілим на виробництві та членам їх сімей проведені страхові виплати на суму   617,1 тис.грн.

Усі виплати здійснюються в повному обсязі та в установлені терміни.

У відділенні ведеться роз’яснювальна робота серед потерпілих на виробництві та членів їх сімей, яка спрямована на роз’яснення змісту та цілей соціальних ініціатив Президента України, зокрема, стосовно проведення перерахунків страхових виплат потерпілим на виробництві та членам  їх сімей.

Головний спеціаліст по відшкодуванню шкоди потерпілим

відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

від нещасних випадків на виробництві та професійних

захворювань у Кобеляцькому районі

В.В. Черненко