Сходка громадян в селищі Білики

ТОВ "Бєлгранкорм – Полтавщини" бути чи ні?

21 березня у селищі Білики Кобеляцького району відбулася сходка жителів, у якій взяли участь голова районної ради Василь Мирошнеченко, заступник голови районної ради Ганна Кабак, виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Микола Шабалтій, члени постійної комісії районної ради з питань екології та раціонального природокористування на чолі з головою комісії Миколою Сердюком, депутати районної ради та представники засобів масової інформації.

У будинку культури зібралося до 200 жителів. Спочатку селищний голова Ольга Киричко прозвітувалася про свою роботу за останні три роки. У звіті Ольги Григорівни було висвітлено цілі, на які були витрачені бюджетні кошти, а це і заміна вікон та дверей у дитячому садку, будинку культури, пожежному депо; ремонт і облаштування доріг; розчищення стихійних звалищ, облаштування парків та кладовищ, освітлення вулиць та інше. Також селищний голова розповіла про плани на 2014 рік. Жителі територіальної громади роботу селищного голови визнали задовільною.


Наступне питання порядку денного – екологічна ситуація в селищі Білики. Комісія, яка займалася вивченням питання забруднення навколишнього природного середовища ТОВ "Бєлгранкорм-Полтавщини", яке діє на території селища, прозвітувалася про свою роботу.

Голова комісії Олег Бакаєнко зауважив, що дане підприємство не дотримується екологічних норм. Мешканці селища неодноразово піднімали питання про усунення порушень, але підприємство до цього часу не відреагувало на їх зауваження.


Це вже не перша сходка біличан, на якій піднімається питання роботи свинокомплексу, адже постійний сморід, порушення норм водокористування та водовідведення – це лише деякі наслідки діяльності підприємства. Сходка була напруженою, жителі болюче та емоційно висловлювалися проти незадовільної роботи підприємства, закликаючи припинити його діяльність.

Участь у обговоренні даного питання взяли колишній голова районної державної адміністрації Анатолій Таранушич, голова постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування Микола Сердюк, депутат районної ради Юрій Муха, голова районної ради Василь Мирошнеченко. Головна думка їх виступів – неприйняття поспішних та необдуманих рішень. Підприємство ТОВ "Бєлгранкорм-Полтавщини" сплачує кошти у бюджет селищної ради. Запропонували звернутися до відповідних компетентних органів, які б могли зробили висновки, на основі яких керівництво підприємства мало б їх усунути.

Після довготривалого обговорення громада вирішила протягом тижня провести опитування жителів селища щодо доцільності подальшого функціонування свинокомплексу на території селища Білики.