29 сесія районної ради

23 квітня голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошнеченко провів двадцять дев'яту сесію районної ради шостого скликання.

У роботі пленарного засідання взяли участь заступник голови районної ради Ганна Кабак, голова районної державної адміністрації Іван Терновий, депутат Полтавської обласної ради Микола Андрієнко, міський, селищний, сільські голови, керівники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, районних організацій, установ, силових структур, представники засобів масової інформації, громадськість міста та району.

Насамперед депутати затвердили порядок денний та регламент роботи пленарного засідання. До порядку денного було включено такі питання, як внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік, звіти керівників комунальних підприємств району – районного трудового архіву та регіонального ландшафтного парку "Нижньоворсклянський". Також на розгляд депутатам було запропоновано ряд майнових питань та питання надання погодження на розширення меж та на зміну статусу ботанічного заказника місцевого значення "Драбинівка".

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко повідомив, що згідно розрахункових показників Міністерства фінансів України скорочено видатки зведеного бюджету району на 3 млн. 556,6 тис. грн. Скорочено видатки на розширення мережі дошкільних навчальних закладів, модернізацію дитячих спортивних майданчиків загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів. Також оптимізовано перелік міжбюджетних трансфертів, що надаються з державного бюджету місцевим бюджетам, їх обсяг зменшено на 1 млн. 382,9 тис. грн., а саме: по загальному фонду дотацію вирівнювання для району зменшено на 924,4 тис. грн., скасовано додаткову дотацію на виплату надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам, що надають первинну медичну допомогу в сумі 150,0 тис. грн., скасовано субвенцію на забезпечення харчування учнів 5 -11 класів ЗНЗ в сумі 664,2 тис. грн.; по спеціальному фонду збільшено обсяг субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності на суму 355,7 тис. грн.

У свою чергу зменшено обсяг доходів районного бюджету на 2014 рік на 1 млн. 727,7 тис.грн. в тому числі: по загальному фонду – 22 млн. 372,9 тис., по спеціальному фонду – 697,7 тис. грн.

Звіти директора районного трудового архіву Валентини Кириченко та директора регіонального ландшафтного парку "Нижньоворсклянський" Миколи Гергенкопа було взято до відома.

Що стосується роботи адміністрації регіонального ландшафтного парку "Нижньоворсклянський" то у депутатів виникало чимало питання, тому було вирішено доручити голові районної ради створити комісію по громадському нагляду за діяльністю адміністрації парку.

Депутати дали згоду Кобеляцькій центральній районній лікарні на списання та зняття з балансу майна. Та прийняли рішення про передачу автомобіля ВАЗ 210990-20 з балансу Кобеляцької центральної районної лікарні на баланс комунального закладу "Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги".

Також депутати надали погодження на розширення меж ботанічного заказника місцевого значення "Драбинівка" із земель запасу Золотарівської сільської ради площею 79,5 га., та на зміну його статусу з місцевого на загальнодержавний.

Останнім питанням порядку денного було звернення депутатів Кобеляцької районної ради щодо ситуації, яка склалася навколо діяльності ТОВ "Белгранкорм-Полтавщина", що працює в селищі Білики.

Дане питання неодноразово розглядалося на сходка жителів селища, були проведені виїзні засідання постійної комісії районної ради з питань екології та раціонального користування.

Діяльність даного підприємства створює екологічні проблеми які шкідливо впливають на навколишнє природне середовище.

Жителі селища неодноразово зверталися до керівництва підприємства з метою забезпечення належних екологічних норм, але відповідні заходи вжиті не були.

Саме це і призвело до соціальної напруги, і як наслідок, Білицька селищна рада прийняла рішення про закриття даного підприємства.

З даного приводу перед депутатами виступали депутати селищної ради Олег Бакаєнко, Тетяна Кіщенко, Людмила Завалій, Віктор Кириченко, які закликали депутатів районної ради прийняти рішення про закриття ТОВ "Белгранкорм – Полтавщина".

З іншого боку у сесійній залі слово тримали представники підприємства: заступник генерального директора Ігор Михайлюк, головний технолог ТОВ "Ясные Зори" Тетяна Какасенко, які в свою чергу відстоювали інтереси працюючих на підприємстві, адже воно є одним з найпотужніших не лише на Полтавщині, але й в державі. Воно вносить вагомий вклад в соціально-економічний розвиток Білицької селищної ради та Кобеляцького району.

Депутати активно обговорювали дане питання, на їх розгляд було запропоновано три варіанти проектів рішень, серед них: варіант запропонований постійною комісією районної ради з питань екології та раціонального природокористування, в якому мова йшлася про прийняття звернення депутатів районної ради.

Другий варіант внесений головою фракції ВО "Батьківщина" Володимир Білоуськом про підтримку громади селища Білики щодо діяльності ТОВ "Белгранкорм – Полтавщина".

Третій варіант запропонований депутатом районної ради, членом фракції "Демократичне об'єднання" Миколою Антоновим щодо закриття даного підприємства.

Але жоден із запропонованих проектів  не набрав необхідної кількості голосів.

На завершення обговорення даного питання голова районної ради Василь Мирошнеченко повідомив, що лише після офіційних висновків екологічних, санітарних та правоохоронних органів територіальна громада може прийняти рішення, яке має відповідати чинному законодавству України.