з"їзд

17 лютого, відбувся З’їзд Української асоціації районних та обласних рад. Участь у з'їзді взяли представники 17 районів Полтавської області, Кобеляцький район представляв голова районної ради Володимир Кішінський, а очолив делегацію – голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Делегатами ухвалено ряд важливих рішень та прийнято до спільноти об’єднання нових членів. Також проговорено, разом з представниками влади, перспективи подальшого розвитку місцевого самоврядування субрегіонального та регіонального рівню.

Відповідно до порядку денного заходу, були підтримані зміни до Статуту Асоціації, сформовано склад керівних органів та обрано віце-президентів.

На найвищому органі управління було прийнято у лави Асоціації 22 нові районні ради. Таким чином, на сьогодні,  Асоціація представляє інтереси 428 районних рад.

Одноголосної підтримки делегатів отримали звернення до перших посадових осіб держави. Зокрема місцеві представництва консолідовано виступають за пришвидшення розгляду децентралізаційних законів, у тому числі із земельних питань та податкових. Була підтримана ініціатива врегулювання безперервної роботи конституційно-обраних місцевих рад на території яких діють військово-цивільні адміністрації, а також звернення до Кабміну та НКРЕ щодо повернення пільгових тарифів на вуличне освітлення в населених пунктах.

У засіданні З’їзду взяли участь представники центральних органів влади, серед них: Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, його Заступник – В’ячеслав Негода, Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, в.о. Держсекретаря Мінагрополітики Андрій Пивоваров, Голова Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко та інші.

Крім того, були зачитані вітальні адреси від Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України.