З апаратної наради

9 листопада заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва взяла участь у щотижневій апаратній нараді райдержадміністрації.

Підводячи підсумки роботи тваринницької галузі в сільгосппідприємствах району за 10 місяців 2015 року, головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Савенко повідомив про зростання загальної кількості корів, надоїв молока на середнє їх поголів’я та проведення заходів щодо покращення продуктивності тварин. Станом на 1 листопада 2015 року в сільгосппідприємствах району утримується 2417 голів ВРХ. Найбільший приріст поголів’я корів відбувся у СБК «Радянський» – 56 голів, до того ж дане господарство є племінним заводом по розведенню української червоно-рябої породи корів. Внаслідок проведення заходів з поліпшення екологічної ситуації в регіоні, відбулося зменшення поголів’я свиней на 4,6 тис за рахунок ТОВ «Сільські традиції» та становить 32,3 тис. голів.  Зауважив, що зараз у галузі тваринництва відповідальна пора – підготовка до зимово-стійлового утримання худоби, для чого в господарствах створені належні умови: підготовлені тваринницькі приміщення, проведені ремонти систем водопостачання, механічного доїння корів та ін..  Враховуючи складну ситуацію на енергетичному ринку України в осінньо-зимовий період 2015-2016 року, коли можливі планові відключення постачання електроенергії, проведеним моніторингом потреби та наявності резервних електрогенераторів в підприємствах агропромислового комплексу, які мають тваринницьку галузь, встановлено, що чотири господарства забезпечені електрогенераторами, шість потрібно придбати. Підсумовуючи свій виступ, доповідач підкреслив, що галузь тваринництва до зимівлі повністю підготовлена.

Інформуючи про епізоотичну ситуацію на території району, головний спеціаліст управління ветеринарної медицини Сергій Челідзе зазначив, що останні роки на території району підтримується відносно стабільна і контрольована ситуація щодо основних інфекційних хвороб тварин. Основними питаннями, що потребують уваги, є ситуація з поширенням африканської чуми свиней територією України та сказу диких і домашніх тварин. На даний час в Полтавській (Гребінківський р-н), Одеській (Савранський р-н) та Миколаївській (смт. Врадіївка) областях встановлений карантин, введені обмеження та проводяться оздоровчі заходи. З метою недопущення виникнення і поширення даного захворювання Державною ветеринарною службою району проводиться ряд попереджувальних заходів, а саме: відбуваються подвірні обходи приватних господарств, керівникам господарств, що утримують свинопоголів’я, направляються приписи, розповсюджуються інформаційні листівки та пам’ятки, в районній пресі надруковані статті, проводяться щеплення свиней, обстеження мисливських господарств, відстріл диких свиней під контролем держслужби ветмедицини.

З метою обмеження поширення сказу в районі Державною ветеринарною службою здійснюється комплекс ветеринарно-санітарних заходів, епізоотичний моніторинг, системна парентеральна імунізація домашніх тварин та пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин.

Інші небезпечні захворювання тварин, завдяки своєчасно проведеним заходам, на території району не реєструються.

Начальник Кобеляцького РВ УМВС Володимир Федан повідомив присутніх про те, що з 7 листопада вступив у силу Закон України «Про Національну поліцію», який визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби. Наголосив, що до 31 грудня 2016 року поліції дозволяється використання службових посвідчень, бланків, печаток, штампів, логотипів та емблем міліції та Міністерства внутрішніх справ України.

Начальник філії «Кобеляцький райавтодор» Олег Хряпа проінформував про готовність техніки на 90% та забезпеченість на 80% сумішшю для посипання доріг на зимовий період.

Голова райдержадміністрації повідомила, що 10 листопада відбудеться сьома звітно-виборча конференція ради Кобеляцької районної організації ветеранів, та запросила всіх керівників 13 листопада на урочисті заходи і святковий концерт з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства.