Відбулася щотижнева нарада у голови райдержадміністрації

Відбулася щотижнева нарада у голови райдержадміністрації

09 лютого під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Олександра Шуліки відбулася щотижнева нарада за участю заступника голови районної ради Ганни Кондратьєвої, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, підприємств, установ, організацій району та засобів масової інформації.

Питання реалізації в районі завдань щодо забезпечення соціального захисту ветеранів війни висвітлила начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Петренко. За її словами, установою забезпечено актуальний стан персоніфікованого обліку 1848 осіб, які мають статус ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, з яких інвалідів війни – 1171 особа, учасників бойових дій – 207, учасників війни – 1171, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 323.

Ветеранам війни надається пільгова знижка плати за користування житлово-комунальними послугами (користування природним газом, електроенергією, водою, за водовідведення, вивіз сміття, утримання будинку і прибудинкової території), яка встановлена залежно від соціального статусу осіб у відсотковому значенні. Загалом, у 2014 році ветеранам війни надано пільг на загальну суму 1923,9 тис. грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2014 році також надано пільги за користування твердим паливом і скрапленим газом на суму 165,8 тис. грн.; за встановлення та користування телефоном на суму 132,7 тис. грн. Було здійснено компенсаційні виплати перевізникам за пільговий проїзд ветеранів війни відповідно до укладених договорів на загальну суму 12,1 тис. грн.

Дана категорія осіб забезпечується путівками на санаторно-курортне лікування. В 2014 році проведено безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків інваліда війни ІІ групи Черкащенко І.А., члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни Федоренко М.І., інваліда ІІ групи Коваленка І.І. на загальну суму 34,9 тис. грн.

В 2014 році відшкодовано витрати на безоплатне поховання інвалідів війни, учасників бойових дій на суму 10,5 тис. грн.

Проблемним питанням є надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (зі змінами) учасникам АТО по причині не встановлення їм статусу учасника бойових дій.

Рішення про надання статусу приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка створюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Вона розглядає документи та приймає в місячний строк рішення про надання статусу учасника бойових дій.

На сьогоднішній день одним із основних завдань є надання всебічної допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей.

Питання надання матеріальної допомоги передбачено програмами, прийнятими відповідними рішеннями сесій міської, селищної та сільських рад, підготовлено окремий розділ до районної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013 – 2020 роки щодо соціальної підтримки військовослужбовців, учасників АТО, сімей загиблих учасників АТО.

Для зменшення навантаження щодо витрат по оплаті житлово-комунальних послуг, Управлінням проводиться моніторинг щодо призначення житлових субсидій сім’ям учасників АТО та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Про виконання районною державною адміністрацією комплексу основних антикорупційних заходів у 2014 році мову вів завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Валерій Сєргєєв.

Робота з профілактики та протидії корупції серед державних службовців  органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування району проводиться відповідно до плану заходів щодо попередження корупції на 2014 рік, затвердженого розпорядженням  голови  райдержадміністрації від 28.01.2014 № 21.

За 2014 рік стан роботи щодо попередження та профілактиці проявам корупції серед державних службовців органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування району  розглядався: на колегії райдержадміністрації – 2; на щотижневих нарадах при голові райдержадміністрації та оперативно-розпорядчих нарадах у першого заступника голови райдержадміністрації – 14; на нарадах в управліннях, відділах, інших структурних підрозділах райдержадміністрації – 46; на  сесіях, нарадах у сільських радах – 60.

Протягом звітного періоду 2014 року фінансовим управлінням райдержадміністрації здійснювався аналіз виконання кошторисів головними розпорядниками коштів районного бюджету. За звітний період проведено 18 перевірок правильності складання та затвердження кошторисів бюджетних установ по галузі «Освіта», «Соціальний захист та соціальне забезпечення», «Фізична культура і спорт». На постійному контролі перебуває питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ і проведення розрахунків за спожиті енергоносії установами і закладами та оптимізації мережі бюджетних установ.

За 2014 рік Кобеляцькою міжрайонною державною фінансовою інспекцією ознак корупційних діянь  у бюджетній сфері  району  не виявлено.   

З метою підвищення рівня знань з питань протидії корупції серед державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування в районі  за 2014 рік було проведено 14 навчань, семінарів  з бухгалтерами  та економістами в управліннях, відділах та інших структурних підрозділах райдержадміністрації щодо проходження державної служби та протидії корупційним проявам.         

У 2014 році  пройшли  підвищення кваліфікації на базі   обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій   15  державних службовців райдержадміністрації. 

За звітний період 2014 року  до адміністративної відповідальності  за порушення антикорупційного законодавства державні службовці райдержадміністрації не притягувалися.

Насамкінець, головний спеціаліст районної державної адміністрації Олександр Лисенко повідомив присутніх про те, що 10 лютого поточного року з 09.00 до 17.00 відбудеться перевірка територіальним управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Полтавській області по питанню готовності Кобеляцького району щодо практичного реагування на всі види надзвичайних ситуацій.