Вшанували учасників антитерористичної операції на сході України

Тільки ти повертайся, солдате,

Мій по духу і прагненню брате!

Зупинивши війни чорний дим,

Повертайся додому живим!

 

24 квітня кобелячани зібралися в районному центрі культури і дозвілля, щоб   урочисто вшанувати земляків – учасників антитерористичної операції на сході України, які захищали територіальну цілісність нашої держави у складі Збройних сил України.

У заході взяли участь перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрій Пісоцький, голова районної ради Василь Мирошнеченко, його заступник Ганна Кондратьєва, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, районний військовий комісар Сергій Каплатий, воїни-учасники АТО, представники громадських і волонтерських організацій, мешканці районного центру.

Зі словами вдячності до тих, хто повернувся із зони АТО, звернулася голова райдержадміністрації Таміла Шевченко.

– Дякую вам, дорогі хлопці, вашим батькам, рідним і близьким за патріотичне виховання.  Схиляю голову перед героями, які віддали своє життя, виконуючи священний обов’язок перед українським народом.  Серед тих, хто загинув під час проведення антитерористичної операції, і наші земляки: Юрій Сітяєв, Дмитро Кіт, Віктор Бабенко, Володимир Вільковський, Олександр Чирцов, Валерій Мельник. Нехай друга хвиля мобілізації буде останньою. Вічна пам'ять і слава героям! – зазначила очільник району.

Із поверненням до рідної домівки солдатів-земляків, які були призвані у першу хвилю мобілізації, привітав голова районної ради Василь Мирошнеченко.

– Коли на нашу землю ступила нога загарбника, коли стало всім складно і важко, ви, шановні воїни, пішли боронити кордони нашої держави. І я хочу подякувати всім вам, шановні військовослужбовці, хто в цьому залі, подякувати і тим, хто сьогодні знаходиться на сході нашої держави і боронить наші кордони, захищає гідність і честь всього українського народу. Саме від вашого героїзму, патріотизму та безмежної відданості Україні залежить доля і майбутнє нашої держави. Ваші імена вже вписані золотом в історію України, – зауважив керівник кобеляцької громади.

До демобілізованих зі словами вдячності звернувся районний військовий комісар Сергій Каплатий.

– Воїни-земляки, які були призвані у першу хвилю мобілізації, з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною та повернулися на рідну землю. Особистим прикладом продемонстрували професіоналізм, патріотизм та відданість Україні, – підкреслив Сергій Миколайович.

В ході урочистостей військовослужбовцям, демобілізованим із районів проведення АТО, було вручено Подяки районної державної адміністрації та районної ради за героїзм, мужність та патріотизм, проявлені під час проведення антитерористичної операції.

Не стримуючи сліз, з побажанням завжди шанувати рідну землю, до захисників звернулася мати демобілізованого військовослужбовця Наталія Пальчик, передавши їм хліб на вишитому мальовничім рушникові.

Слова подяки за допомогу висловив Сергій Горденко, який з честю виконав свій громадянський обов’язок і не по чутках знає, як це перебувати в непростих бойових умовах. «Сил додавали дзвінки від рідних, зігрівали серце малюнки дітей, підтримували волонтери, які забезпечували всім необхідним. Дякую за теплу, душевну зустріч, а тим, хто зараз перебуває на сході України, бажаю успіхів і якнайшвидшого повернення до рідної домівки. Всім землякам – здоров’я, щастя, миру», – сказав учасник антитерористичної операції.

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих воїнів-земляків.

Відпочинок і насолоду концертом подарували учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури.

По закінченню заходу молодим солдатам було надано право висадити в парку «Піонерський» дубову алею.