Впровадження досвіду роботи

Впровадження проекту DESPRO у Кобеляцькому районі.

30 вересня – 2 жовтня делегація з Полтавської області відвідала Конотопський район (Сумська область) та ознайомилася з передовим досвідом реалізації проектів DESPRO.

До складу делегації увійшли представники обласної ради, облдержадміністрації, райдержадміністрацій, а також сільські голови територіальних громад, які успішно пройшли попередній відбір для участі у швейцарсько-українському проекті DESPRO.

До подальшої участі у конкурсі було допущено 10 попередньо відібраних проектів із Гребінківського, Кобеляцького, Лохвицького, Кременчуцького, Чорнухинського та Полтавського районів. Від Кобеляцького району участь у проекті візьмуть Красненська та Шенгурівська сільські ради.

Представники делегації побували у селах Салтикове та Хижки, вивчили досвід впровадження проектів децентралізованої моделі водопостачання DESPRO, які діють протягом двох-трьох років на території сіл.

Також у рамках ознайомчого візиту відбувся інформаційний семінар, на якому були визначені подальші кроки розробки та подачі проектів на конкурс.

Експерти проекту DESPRO В'ячеслав Сороковський та Андрій Кавун зазначили, що модель DESPRO має на меті показати територіальним громадам, що вони, спроможні вирішувати проблеми своїх населених пунктів. Частка співфінансування DESPRO складає не менше 240,0 тис. грн. та не більше 370,0 тис. грн. на кожен проект, але обов'язковою умовою участі є фінансовий внесок територіальної громади.

Довідково. Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO – це провідний проект швейцарської технічної допомоги у секторі врядування. Особливістю проекту є те, що він має на меті налагодження взаємодії з громадами, враховуючи пріоритетні напрями розвитку держави, при цьому використовуючи досвід Швейцарії у децентралізованому наданні послуг. Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному розвитку в Україні.

DESPRO вже надає технічну допомогу та сприяє покращенню комунальних послуг у селах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Сумської областях. У липні цього року Полтавську область включено як цільовий регіон проекту.

Відповідно до підписаного Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Полтавською обласною радою та Полтавською облдержадміністрацією передбачається конкурсний відбір та реалізація в області 8 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад.