Водогін

Жителі села Красне з якісною питною водою

7 місяців тому в Полтавській обласній раді відбулася церемонія підписання Договорів про надання цільової безповоротної допомоги Швейцарсько – Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO з територіальними громадами – переможцями конкурсного відбору проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад.

Кобеляцький район представляв два проекти з восьми переможців по області. На той момент Договори підписали Красненська та Шенгурівська сільські ради.

Проектом передбачалась фінансова участь DESPRO, місцевих бюджетів різних рівнів та коштів громади. Очільник області Петро Ворона пообіцяв підтримку депутатського корпусу громадам у реалізації проектів.

В подальшому Шенгурівська сільська рада розірвала договір, а Красненська провела велику роботу по впровадженню даного проекту, вартість якого склала 1млн. 500 тис.грн. Внесок швейцарської сторони – 620 тис.грн., обласна рада за сприяння депутатів обласної ради від Кобеляцького району виділила 190 тис.грн., депутати районної ради на останній сесії шостого скликання одноголосно підтримали пропозицію виділити 100 тис. грн., як допомогу Красненській громаді.

Сільська рада прийняла рішення про виділення 190 тис.грн. з місцевого бюджету та 100 тис. грн. допомоги надала агрофірма «Добробут». Окрім того, внесок громади села склав 400 тис.грн. З кожного двору люди вклали у будівництво водогону по 4 тис.грн.

Активність жителів села, їх бажання змінити на краще умови свого проживання, наполеглива робота всіх учасників проекту призвели до того, що 31 жовтня в селі Красне Кобеляцького району відбулося урочисте відкриття новозбудованого водогону.

Розділити приємну подію з жителями села приїхали депутати районної ради та почесні гості – керівник та прораб підрядної організації «СУСТР-19», яка здійснювала всі будівельні роботи, Леонід Зінченко та Галина Приходько.

Красненський сільський голова Галина Зайченко у вітальному слові зазначила, що у межах проекту, який здійснювався у дуже стислий термін, проведено ремонти двох артезіанських свердловин, встановлено гідроакумуляційне обладнання, побудовано водогін і розподільчу мережу довжиною 11 кілометрів. До мережі водопостачання приєднано більше 100 домогосподарств, де проживають 500 осіб, також об’єкти соціальної сфери: дитячий садок, будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, сільська рада та вузол поштового зв’язку.

На завершення виступу Галина Іванівна подякувала координатору проекту DESPRO Андрію Кавуну, усім, хто допомагав у будівництві водогону та вручила Подяки за сприяння у реалізації даного проекту. На завершення настоятель Миколаївського храму м. Кобеляки отець Василь провів освячення води, як символу Божої благодаті для всього живого на нашій святій землі, а учасники художньої самодіяльності районного будинку культури жителям села Красне подарували святковий концерт.