Визволення України

Відбулися урочистості з нагоди 70-річчя визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня, у день 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників, відбулася урочиста хода центральною вулицею райцентру до меморіального комплексу «Братські могили». Кобелячани прийшли до пам’ятника Скорботній матері, щоб вшанувати тих, хто пройшов фронтовими дорогами, сказати їм теплі заслужені слова великої вдячності, та тих, хто поліг в ім'я Батьківщини.

Учасниками заходу  були виконуюча повноваження  голови районної ради Ганна Кондратьєва, голова районної державної адміністрації Іван Терновий,  заступник голови районної державної адміністрації Олександр Шуліка, члени районної та міської організації ветеранів, представники трудових колективів, громадських організацій, політичних партій, вчителі та учні  навчальних закладів, жителі міста.

Зі словами подяки до всіх, хто захищав рідну землю, хто ціною власного життя робив внесок у Перемогу, до присутніх звернулася виконуюча повноваження голови районної ради Ганна Кондратьєва.

– В цей день, 70 років тому, українська земля була остаточно звільнена від фашистських загарбників. Розв'язана фашистською Німеччиною Друга світова війна чи не  найбільших втрат завдала Україні. 1225 днів і ночей наш народ жив у приниженні і рабстві. Від 8 до 10 мільйонів загиблих та закатованих. За час окупації на Україні було зруйновано 714 міст, спалено 28 тисяч сіл, виведено з ладу 16 150 промислових підприємств, знищено 18 тисяч лікувальних закладів, більше 32 тисяч шкіл і бібліотек. Вагомий вклад у розгром  фашистської Німеччини внесли і кобелячани, які воювали на різних  фронтах, у місцевих військових формуваннях, партизанських загонах та антифашистському підпіллі. І піднялися вони на захист Батьківщини, здебільшого, за покликом серця.

Сьогодні перед нами багато проблем. Ми маємо перейняти переможну естафету ветеранів, щоб творити гідне майбутнє. Сьогодні, коли знову приходиться вести кровопролитну боротьбу з зовнішнім агресором за збереження єдиної, незалежної та суверенної держави, ми як ніколи, розуміємо значущість тих днів.

З привітальним словом до учасників заходу звернувся голова ради Кобеляцької районної організації ветеранів Григорій Кіян з побажаннями землякам кріпкого здоров'я, довгих років життя, добра, благополуччя, мирного неба над головою. 

Насамкінець, кобелячани хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих героїв подій Другої світової війни та на Сході України. Традиційно до Вічного вогню та підніжжя пам’ятника жителі міста поклали живі квіти.