Зустріч

21 квітня відбулася робоча зустріч членів ініціативної групи по питанню відстоювання спільних інтересів територіальних громад Кобеляцького району  та збереження Кобеляцького району як адміністративної одиниці в межах Полтавської області з головою обласної ради Петром Вороною. Під час зустрічі сторони обговорили можливі напрями подальшої роботи по виконанню Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та заявили, що Кобеляцький район має зберегти статус районного адміністративного центру.

Петро Ворона коротко висловив своє бачення реформи. «Вона полягає в передачі більших повноважень місцевим громадам. А якщо повноважень, то й, відповідно, фінансів», – відзначив очільник області. Петро Ворона наголосив, що громади самі визначають свою долю, діяльність і відповідальність. Головним суб’єктом у цьому процесі є людина.  Ініціатива повинна йти знизу – від самих членів територіальної громади.

«Якщо ми говоримо про комплексну реформу, то маємо починати із внесення змін до Конституції України. Наступний крок – Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», нові правила міжбюджетних відносин, зміни в земельному законодавстві і т.д.», – зазначив Петро Васильович.

Відповідаючи на питання, яка доля чекає громад, які не виявили бажання  об’єднуватись, голова обласної ради зауважив, що не потрібно випускати з поля зору Закон України «Про співробітництво територіальних громад», який дозволяє територіальним громадам на договірних засадах реалізовувати забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку територій, підвищення якості надання послуг населенню на основі спільних інтересів та цілей, ефективного виконання органами місцевого самоврядування визначених законом повноважень.

Наступний крок – почути думку громадськості Кобеляцького району. 26 квітня об 11 годині в місті Кобеляки біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбудеться народне віче, на якому планується обговорити питання адміністративно-територіальної реформи та збереження Кобеляцького району як адміністративної одиниці в межах Полтавської області.