Збори

25 березня відбулися Збори Кобеляцького районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, на які були запрошені голова районної ради Василь Мирошнеченко та його заступник Ганна Кондратьєва, голови фракцій районної ради та представники засобів масової інформації.

Голова Кобеляцького районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Галина Зайченко повідомила, що відповідно до затвердженого Положення про Кобеляцьке районне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, голова районного відділення Асоціації обирається строком на два роки та входить за посадою до складу Ради обласного (регіонального) відділення Асоціації,  запропонувала обрати голову Кобеляцького районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

В результаті голосування головою Кобеляцького районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад одноголосно обрано Красненського сільського голову Галину Зайченко.

Начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради Анатолій Кучеренко по питанню «Про децентралізацію влади та реформування місцевого самоврядування» зробив екскурс з історії Кобеляцького повіту та повідомив, що у 1783 р. Новосанжарський повіт перейменований на Кобеляцький повіт з переносом повітового центру у містечко Кобиляки. Тобто, в цей час на території сучасного Кобеляцького району існувало два повіти – Кременчуцький і Кобеляцький.  27 лютого (10 березня) 1802 р. Малоросійська губернія була перетворена на Малоросійське генерал-губернаторство з губерніями Полтавською і Чернігівською.

27 березня (7 квітня) 1803 р. Указом Олександра  I було створено Кобеляцький повіт Полтавської губернії. Місто Кобеляки до 1828 року мало права повітового міста, а з 1828 року стало повітовим містом. У 1828 році створена міська дума, а в 1842 році місту було присвоєно герб.

На 1863 рік в Полтавській губернії в межах Кобеляцького повіту для державних селян були такі волості: Білицька, Бреусівська, Вовчеріцька, Китайгородська, Кишеньківська, Кобеляцька, Хорошківська (Хорішківська),Комарівська, Кустолівська, Маячківська, Новосанжарська, Орлицька, Сокільська, Царичанська.

Для тимчасовозобов’язаних селян були такі волості: Андріївська, Бродщинська, Бригадирівська, Буняківська, Горішньомлинська, Заочіпська, Кустолівська, Марківська, Ново-Санжарська, Озерська, Піщанська, Улинівська.

Починаючи з 1881 року до 1917 року включно, Кобеляцький повіт складався з таких волостей: Білицька, Бреусівська, Бригадирівська, Бродщанська, Велико-Кобеляцька, Вовчеріцька, Китайгородська, Кишенська, Клюсово-Зачепилівська, Кобеляцька, Куликівська, Кустолівська, Маяцька Ново-Санжарівська, Озерська, Орлицька, Сокільська, Хорошківська, Царичанська, Чорбівська.

Доповідач ознайомив із змінами, які відбувалися у складі Кобеляцького району у 1918-1923 рр., 1923-1925 рр., 1925-1931 рр., 1932-1943 рр., та з  адміністративно-територіальним поділом сучасного Кобеляцького району в 1943-2015 роках.

Наголосив, що Новосанжарський район утворений у 1965 році, а Козельщинський район у 1966р.

В обговоренні даного питання взяли активну участь голова міжфракційної депутатської групи «Рідний край» Анатолій Таранушич, голова фракції Соціалістичної партії України Микола Жук, сільські голови району Тамара Гординська, Наталія Синяговська, Микола Скрильник, Олександр Калантиря, Людмила Рибалко. Всі вони у своїх виступах висловлювали думку про необхідність збереження Кобеляцького району як адміністративно-територіальної одиниці Полтавської області. Також говорили про необхідність об’єднання територіальних громад району, при умові, що їх центрами повинні стати самодостатні громади з розвиненою інфраструктурою, об’єднання повинно прийти на добровільних засадах.

В результаті обговорення вирішили створити ініціативну групу по питанню відстоювання спільних інтересів територіальних громад Кобеляцького району та збереження Кобеляцького району як адміністративної одиниці в межах Полтавської області. Очолити цю групу доручили Ганні Кондратьєвій. Також вирішили уповноважити ініціативну групу підготувати звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, народних депутатів України від Полтавської області, голів Полтавської обласної ради та обласної державної адміністрації з проханням сприяти збереженню Кобеляцького району як адміністративної одиниці в межах Полтавської області.