засідання

Відбулося засідання Координаційної ради

24 травня 2017 року голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів чергове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, в якому взяли участь керівники управлінь і відділів райдержадміністрації та представники засобів масової інформації.

На початку засідання очільник району представив співробітника Служби Безпеки України Богдана Божка та виконуючого обов’язки районного військового комісара Сергія Ніколаєнка. Далі Володимир Кішінський ознайомив сільських, селищного голів з результатами декларування доходів громадян по сплаті податку на доходи фізичних осіб. Володимир Іванович наголосив, що протягом березня-квітня поточного року члени комісії, до складу якої входили представники фіскальної служби, місцевого самоврядування та виконавчої влади, проводили зустрічі з жителями територіальних громад, на яких обговорювали питання сплати одноосібниками податку з доходів фізичних осіб (ПДФО). За результатами поданих декларацій з 3423 фізичних осіб декларацію подали 2682 особи, задекларовано 7,5 млн.грн., ПДФО становить 1 млн. 350 тис.грн. У 2016 році цього податку надійшло лише 480 тис.грн. На звершення голова районної ради закликав сільських голів продовжувати роботу щодо подання декларацій та сплати податку з доходів фізичних осіб.

Начальник нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном (координатор проектів та інвестиційних програм) Анатолій Кучеренко повідомив, що Полтавська обласна рада вкотре проводить конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. У своєму виступі Анатолій Іванович зазначив, що метою конкурсу є відбір проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, які спрямовані на розв'язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування та поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їхньої реалізації. Результатом конкурсу є підвищення соціальної активності в територіальних громадах, поліпшення співпраці обласної ради з територіальними громадами; розвиток співпраці органів місцевого самоврядування, громадських організацій, суб’єктів підприємницької діяльності у реалізації перспективних проектів розвитку територій; узагальнення та поширення досвіду роботи органів місцевого самоврядування, спрямованої на розв’язання проблем розвитку територіальних громад. На завершення свого виступу Анатолій Іванович запевнив, що надаватиме методичну та практичну допомогу у написанні проектів. Наголосив, щоб очільники територіальних громад визначались з тематикою проектів та подавали їх до 1 вересня поточного року.

Щодо реалізації обласної програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017 – 2020 роки» то Анатолій Кучеренко повідомив, що дана програма розроблена за ініціативи голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, затверджена рішенням Полтавської обласної ради, мета – розвиток партнерських відносин між територіальними громадами та органами місцевого самоврядування, запровадження інноваційних механізмів залучення громадян до співпраці в бюджетному процесі, удосконалення громадських ініціатив, спрямованих на подолання пріоритетних та проблемних питань діяльності територіальних громад. Ознайомив з її завданнями та напрямками. Закликав керівників територіальних громад провести роз’яснювальну роботу серед жителів населених пунктів, щоб ті, в свою чергу, долучалися до реалізації вищеназваної програми та мали можливість залучати кошти обласного та місцевих бюджетів.

У ході засідання також були розглянуті питання: перепризначення житлових субсидій з 01 травня поточного року за новим порядком; розробки містобудівної документації генеральних планів населених пунктів; соціально-правового захисту дітей органами опіки та піклування сільських, селищних рад; про хід оздоровчої кампанії влітку 2017 року; про стан спортивно-масової роботи в Кобеляцькому районі; про призов на військову службу за контрактом у ІІ кварталі 2017 року.

За результатами Координаційної ради були прийняті відповідні рекомендації.