Засідання "круглого столу"

 Громада Кобеляччини за реформи.

04 грудня у залі засідань відділу освіти Кобеляцької районної державної адміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Реалізація в регіонах завдання Президента України щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів та реформування місцевого самоврядування».

У роботі “круглого столу” взяли участь: голова районної державної адміністрації, депутат районної ради Анатолій Таранушич, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шабалтій, міський голова Олександр Ісип, сільські голови, керівники районних служб, працівники виконавчого апарату районної ради, районної державної адміністрації та громадськість міста.

Про виконання районної Програми розвитку сільських населених пунктів на 2013 рік та плани на наступний 2014 рік інформувала присутніх начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяна Чердак, яка повідомила, що відповідно до прийнятої Програми проведено поточні ремонти у 24 сільських загальноосвітніх школах, відкрито два дошкільних заклади у селах Орлик та Куст-Кущі, зроблено ремонти в 11 клубних закладах, введено в дію після капітального ремонту спортивний зал у селі Вільховатка та завершується будівництво спортивного майданчика зі штучним покриття у с. Світлогірське. Продовжуються роботи по вуличному освітленню, водопостачанню та водовідведенню, газифікації населених пунктів. Не залишається поза увагою питання ремонту доріг. Відновлено автобусне сполучення та благоустрій сільських населених пунктів. Тетяна Андріївна наголосила: “Станом на 01 грудня 2013 року відновлено та реконструйовано об’єктів соціальної сфери села на 4,7 тис. грн. або 101,4 %, у тому числі 90,6 тис.грн. коштів обласного бюджету, 1,2 млн. грн. коштів місцевих бюджетів та 3,3 млн.грн. коштів інвесторів… Основні напрямки Програми, які були заплановані на 2013 рік виконано. Сільськими радами визначено конкретні справи на 2014 рік, які стануть основою для формування Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Кобеляцького району на 2014 рік”.

 Своїми досягненнями поділилися Красненський сільський голова Анна Зайченко та Василівський сільський голова Микола Блискун. Анна Іванівна повідомила, що громада Красненської сільської ради кілька років поспіль активно працює по вдосконаленню об’єктів соціальної інфраструктури: відремонтовано сільський будинок культури, відкрито дошкільний заклад, відновлюється вуличне освітлення, у планах на 2014 рік – будівництво водогону.

“Новоутворена громадська організація Василівської сільської ради тільки розпочинає свою діяльність. З 15 запланованих лише у 7 населених пунктах сільської ради відновлено вуличне освітлення. У планах на майбутнє – відновлення роботи дошкільного закладу у селі Василівка”, – сказав Микола Блискун.

Другим питанням учасники “круглого столу” переглянули презентацію “Концепція розвитку місцевого самоврядування” яку підготував начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради (координатор проектів та інвестиційних програм) Анатолій Кучеренко. У своєму виступі Анатолій Іванович повідомив, що дане питання неодноразово розглядалося на засіданнях Координаційної ради при голові районної ради, “круглих столах”, висвітлювалося у засобах масової інформації, обговорювалося у громадах. Пропозиції та зауваження були узагальнені робочою групою та направлені у обласну державну адміністрацію для подальшого вивчення і подання для розгляду Президенту України. Наголосив на необхідності реформування місцевого самоврядування.

З даного питання висловив свою думку міський голова Олександр Ісип, навівши приклад проведення реформ, які відбулися у Польщі, (це адміністративна, самоврядна, пенсійна реформа, реформи у галузі освіти, охорони здоров’я та інших галузях). Наголосив, що реформ є необхідністю у нашій державі.

По закінченню “круглого столу” голова районної державної адміністрації Анатолій Таранушич сказав: “Тема реформування місцевого самоврядування дуже актуальна. Основною складовою проведення реформ є фінансування, а для цього потрібно виділити значні кошти. Жодна реформа не може відбутися без активної участі громади у її реалізації”.