Засідання профільної постійної комісії

11 липня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування під головуванням Валерія Дриги.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь депутати-члени профільної комісії Віталій Біланенко, Володимир Білоусько, Василь Гордійко, Іван Лещенко та Петро Слоква; голова районної ради Володимир Кішінський, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови.

Директор РЛП «Нижньоворсклянський» Олександр Шуліка звернувся з пропозицією надати дозвіл на проведення промислового лову риби в межах господарської зони парку, яку депутати одноголосно підтримали.

Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяна Чердак повідомила, що на виконання обласної програми «Ліси Полтавщини на 2016 – 2025 роки» одинадцять сільських рад району виявили бажання до 2025 року за кошти місцевих рад висадити 82 га лісу на землях, непридатних для сільськогосподарського виробництва. Члени комісії рекомендували внести проект програми «Ліси Кобеляччини» на розгляд шістнадцятої сесії районної ради.

Голова комісії Валерій Дрига повідомив, що на затвердження сесії районної ради надійшли шістнадцять технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території Василівської, Лучківської, Чорбівської сільських рад. У членів комісії викликав занепокоєння той факт, що ці землі планується виставити на аукціон для продажу, тоді як в сільських радах немає вільних земель для надання громадянам для ведення особистого селянського господарства та учасникам антитерористичної операції. Тому ними було запропоновано дані питання на розгляд шістнадцятої сесії районної ради не вносити, а на наступному засіданні постійної комісії розглянути детальну інформацію сільських рад щодо наявних земель, кількості оформлених відповідно до чинного законодавства ділянок, кількості запитів на надання земель громадянам та вирішити питання щодо внесення даних проектів рішень на розгляд наступної сесії районної ради.

Начальник відділу у Кобеляцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Юрій Калюжний проінформував по питанню реалізації Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року № 413.