Засідання постійних комісій районної ради

Підготовка до проведення тридцять другої сесії районної ради шостого скликання

9 грудня під головуванням Миколи Сердюка відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань екології та раціонального природокористування, з питань аграрної політики та земельних відносин, з питань промислової політики, підприємництва, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства.

У роботі комісії взяли участь голова районної ради Василь Мирошнеченко, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Мудрак, депутат Полтавської обласної ради Анатолій Шкарбан, начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко, заступник  начальника відділу Держземагенства у Кобеляцькому районі Наталія Кулик, керівники місцевих рад, причетних до розгляду питань порядку денного.

Першим члени постійних комісій розглянули лист депутата Полтавської обласної ради Анатолія Шкарбана, у якому він прохає обговорити питання щодо надання погодження Державній службі геології та надр України на продаж спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, газу сланцевих товщ Боярсько-Чапаївської площі на території Кобеляцького та Новосанжарського районів Полтавської області. Проект рішення по ньому планується внести на розгляд чергової сесії Полтавської обласної ради.

Після обговорення даного питання, депутати вирішили рекомендувати розглянути його у «Різному» на засіданні сесії районної ради за участю спеціаліста Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації.

По слідуючих питаннях порядку денного, а саме: «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 9 місяців 2014 року» та «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік», інформацію висвітлив начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко.

Потому було розглянуто питання про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок площами 29,0500 та 45,8000 га, наданих в оренду гр. Вовку Володимиру Івановичу для ведення фермерського господарства за межами населеного пункту на території Лучківської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області.

Особливої гостроти набуло обговорення проекту рішення щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 80,0000 га, наданої в оренду ФГ «Ярило-7» для ведення фермерського господарства на території Вільховатської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області. В контексті його розгляду, депутати намагалися вияснити наявність документації, яка б підтверджувала так звану трансформацію даних угідь з пасовищ в ріллю. Павло Мудрак, перший заступник голови районної державної адміністрації звернув увагу присутніх на той факт, що підсумкова оцінка результатів державної експертизи документації вказує на те, що проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь ФГ «Ярило-7» на території Вільховатської сільської ради не в повній мірі відповідає вимогам законодавства, встановленим нормам і правилам, тому повертається на доопрацювання, згідно зауважень.

За словами заступника начальника відділу Держземагенства у Кобеляцькому районі Наталії Кулик, проект еколого-економічного обґрунтування розроблений, наявний позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації. Відділ Держземагенства у Кобеляцькому районі внесе зміни у звітність тоді, коли буде надано погоджений проект еколого-економічного обґрунтування та зареєстрований договір згідно чинного законодавства.

На засіданні звучала думка, що в кінцевому результаті, депутати районної ради затверджують тільки нормативно-грошову оцінку даної земельної ділянки,  орендна плата після цього зросте в рази, всі місцеві ради зацікавлені в тому, щоб наповнювався бюджет.

У плановому порядку члени постійних комісій ознайомилися з листами, що надійшли на їх розгляд.

Всі питання, які було розглянуто депутатами, одноголосно рекомендовано ними внести на розгляд тридцять другої сесії районної ради.