Засідання ініціативної групи

30 березня під головуванням заступника голови районної ради Ганни Кондратьєвої відбулося друге засідання ініціативної групи по питанню відстоювання спільних інтересів територіальних громад Кобеляцького району та збереження Кобеляцького району як адміністративної одиниці в межах Полтавської області.

На початку засідання Ганна Вікторівна розповіла про проведене під головуванням Петра Ворони в селі Потоки Кременчуцького району виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Полтавської обласної ради, у якому вона брала участь наприкінці минулого тижня.

За її словами, серед питань порядку денного найактуальнішим було питання впровадження на території Полтавської області Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». 

Очільники районних рад були одностайні в думці, що ніколи рівень послуг, наданих населенню, у громадах не досягне навіть нинішнього, якщо на базі одного району будуть створені 3-4 територіальні громади. Деякі сільські ради, де невелика громада, дійсно необхідно укрупнювати, бо вони не в змозі утримувати дитячі садочки, будинки культури, школи. Але до цього слід підходити виважено, враховуючи не лише думку малої територіальної громади, але і її спроможність. А скільки коштів люди будуть витрачати при наших дорогах, пенсіях. У Кобеляцькому районі 65 відсотків твердого покриття  автомобільних доріг знаходиться в критичному стані та потребує негайного ремонту. В 2014 році орієнтовна потреба в коштах склала близько 6 млн. грн.

«Кобеляцький район має право на існування. З давніх-давен кобеляцька земля славилася своєю багатою історією, район має вигідне географічне положення, є великі можливості для економічного розвитку. Необхідно правильно відпрацювати питання щодо кількості об’єднаних громад», – наголосила Ганна Кондратьєва.

Кожен учасник засідання мав змогу висловити свою думку. У підсумку вирішили звернутися до голови Кобеляцької районної ради з проханням скликати позачергову сесію районної ради по обговоренню питання збереження Кобеляцького району як адміністративної одиниці в межах Полтавської області. Також прийняли рішення звернутися до сільських, селищного голів з пропозицією ініціювати проведення сходок на місцях з метою вивчення думки жителів територіальних громад району.